Namus cinayetine bir kurban daha

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Adana'da, 5 gün önce işyerinde kendi silahıyla öldürülen ve çiftçi olduğu belirtilen Mahmut Uluç'un (54), namus cinayetine kurban gittiği belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz pazar günü Mahmut Uluç'un eve gitmemesi üzerine ailesi, iş ortağı İsmail Parlak'ı aradı. Uluç'un oğlu Özcan ile ortağı İsmail Parlak Ziyapaşa Bulvarı Özaltın İşhanı Kat 2'deki işyerine geldi. Açık olan işyerinin kapısından giren şahıslar Uluç'u masasında öldürülmüş olarak buldu. Polisin yaptığı inceleme sonucunda Mahmut Uluç'un kendi silahıyla alnına 1, göğsüne 1 ve kafasına 2 kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirlendi. Olay yerinde inceleme yapan polis, içki şişesi ile boş bardak bulurken, 4 adet de 7,65 milimetre çapında mermi kovanı buldu.

OLAYIN GELİŞİMİ

Olay günü uzun yıllardır ailece görüştükleri öğrenilen Tevfik ve Hakan Y. kardeşler, Mahmut Uluç'un iş merkezinde bulunan işyerine gitti. İddiaya göre, yurtdışına çıkacaklarını söyleyen kardeşler, aile dostu olan Uluç'tan para istediler. İki kardeşle birlikte alkol almaya başlayan Uluç, bir süre sonra alkolün etkisiyle Müslüm A.'nın kız kardeşleri Havva Y. ile birlikte yasak aşk yaşadığını söyledi. Ardından yine aldığı fazla alkolün etkisiyle Havva Y.'nin Müslüm A.'nın dışında kendisiyle de ilişkisini itiraf etti. İki kardeşe, kız kardeşlerinin Müslüm A.'dan ayrılmasını isteyen Uluç ile diğer iki kardeş arasında gerginlik yaşandı. Bunun üzerine iki kardeş, Mahmut Uluç'un üzerindeki silahı alarak ateş etti. Uluç olay yerinde hayatını kaybederken, iki kardeş daha sonra kaçtı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı Cinayet Büro ekipleri tarafından yakalanan iki kardeşten Tevfik Y. olayı kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf etti.

Bu arada olaya adı karışan Havva Y. gözaltına alınırken, 10 gün önce kardeşlerinin Mahmut Uluç'tan ayrılmasını istediği ve bunun için de darp edildiğini söylediği öğrenildi. Sorgusu biten şahısların adli mercilere sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious