Namussuzluğun yeni tarifi "hosteslik"

Namussuzluğun yeni tarifi
  • Giriş : 14.05.2008 / 19:31:00
  • Güncelleme : 14.05.2008 / 19:20:32

Diyarbakır'da Fatma Tunç, imam nikahlı eşinin yakınları tarafından hosteslik yaptığı için öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Namussuzluğun yeni tarifi "hosteslik" oldu. İbret verici bu olayın mağduru ise Afyonkarahisar'da yaşayan dul ve 2 çocuklu Fatma Tunç'tu (30)...

Talihsiz kadın, geçen yıl, Yunus A. ile imam nikahıyla evlendi. Ancak iddiaya göre daha önceki evliliğini ve çocuklarını Akgün'e anlatmadı. Daha sonra gerçeği öğrenen A. da, Tunç'u ailesinin yanına gönderdi. Genç kadın, tekrar Diyarbakır'a döndü ve kiraladığı bir evde çocuklarıyla yaşamaya başladı. Ardından da bir otobüs firmasında hostes olarak iş buldu. İşte ne olduysa da ondan sonra oldu... Durumu öğrenen Akgün'ün kardeşleri Zeki A. ile İ.A. kadını kaçırıp amcasının evine götürdü.

HASTANEYE BIRAKTI

İddiaya göre Zeki A., kardeşi İ.A.'ya, "Bu kadın namussuz, hosteslik yapıyor, vur onu" dedi. İ.A. da yengesine 6 el ateş etti. Zeki A. olaydan sonra talihsiz kadını hastaneye götürüp "Araba çarptı" diyerek bıraktı. Felç olan Tunç, tüm tedavilere rağmen 25 Nisan 2007'de can verdi. Olaydan sonra tutuklanan Zeki A., Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 25 yıl, İ.A. ise 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious