Napoli'deki çöp krizi sürüyor

Napoli'deki çöp krizi sürüyor.23888
  • Giriş : 28.01.2008 / 17:32:00

İtalya'nın Napoli kentinde toplanması gereken tonlarca çöp ve kimi çöp depolarının yeniden faaliyete geçirilmesi girişimleri tepki çekmeye devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Napoli'deki itfaiye yetkilileri, vatandaşların ve protestocuların çöp yığınlarını ateşe vermelerinden kaynaklanan yangınları söndürmeye yetişmekte güçlük çektiklerini bildirdi.

Açıklamaya göre, Lazio ve Puglia bölgelerindeki meslektaşlarından da destek kalan Napoli itfaiye ekipleri, her 15 dakikada 1 yangına müdahale etmek zorunda kalıyor.

Yetkililerin, Napoli civarındaki çöp depolama alanlarının yeniden faaliyete geçirme girişimleri de yerel halkın protestolarıyla karşılaşmaya devam ediyor.

Halka sağduyu çağrısı

Napoli'deki çöp sorununu ordunun da desteğiyle çözmekle görevlendirilen Olağanüstü Komiser Gianni De Gennaro, bugün Radio 24'e verdiği demeçte, kentteki tüm yurttaşları sağduyulu davranmaya çağırdı.

Herkesi çöp sorununun ortadan kaldırılması için yardımcı olmaya davet eden De Gennaro, "Sorunun çözümü için tüm imkanları seferber ettik. Ben sorumluluğun kimde olduğunu, neden bu duruma gelindiğini bulmakla yükümlü değilim. Benim işim sorunu ortadan kaldırmaktır" dedi.

De Gennaro, "Herkes dayanışma gösterir ve bizlere yardımcı olursa, mayısa kadar Napoli'nin de, Campania bölgesinin de eski imajına kavuşması mümkün olacaktır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious