Narenciye sektörü krizden çıkış yolları arıyor

  • Giriş : 06.03.2006 / 00:00:00

Dünya narenciye meyve suları tedarikinin yüzde 80'ini elinde bulunduran İspanya menşeli Fmc foodtech sl-murcıa firmasının, narenciye ile ilgili tecrübelerini aktamak va sunum yapmak için Mersin'e geleceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Selami Gedik, yaptığı açıklamada, firma temsilcilerinin, Türk narenciye sektörüne; "Dünya narenciye (taze ve işlenmiş) üretimine bakış", "narenciye meyve sularının işlenmesi süreci" ve "sektörün talebine uygun yeni teknolojiler" konularında bir sunum yapmak üzere Mersin'e geleceklerini kaydetti.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri toplantı salonunda, 8 Mart 2006 Çarşamba günü düzenlenecek olan Narenciye Meyve Suları Sanayi Tanıtım Toplantısı'na herkesin davetli olduğunu ifade eden Gedik, "Narenciye sektörümüzün içinde bulunduğu durum hepimizin bilgisi dahilinde. Bu sektörde emeği olan tüm kesimler, durumu değiştirmek ve iyiye götürmek adına çaba sarf ediyor ve eline geçen her fırsatı kullanıyor. Biz de AKİB olarak İspanya'da narenciye sektöründe önemli bir firmanın, Mersin'e gelecek yetkililerinin tecrübelerini, bizim narenciye sektörümüzle paylaşması için bir platform yaratmak istedik" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious