Narkotik Köpegine Silas'a platin takildi

Narkotik Köpegine Silas'a platin takildi.10551
  • Giriş : 22.10.2005 / 00:00:00

EDIRNE - Bir operasyon sirasinda TIR'in dorsesinden üsmesi sonucu kalça kemikleri kirilan Narkotik Köpegi Silas'a platin takildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

3 yildir Kapikule Sinir Kapisi'nda görev yapan Silas, bir operasyon sirasinda TIR'in dorsesinde düsmesi sonucu kalça kemigini kirdi. Esi ve benzerine az rastlanir bir cins olan Silas'in her 2 ayak kalçasina platin takildi. 12 yildir Silas'in bakiciligini yapan Irfan Yumlu ise Silas'in birtakim ameliyatlar geçirdigini ve sagligina tam olarak kavustugunu söyledi.

Irfan Yumlu, Silas'in geçirdigi saglik problemini söyle anlatti: "Kapikule'den yurtdisina çikis yapmaya çalisan bir TIR aracina operasyon düzenlemistik. Operasyonlarda genellikle narkotik köpeklerini kullaniyoruz. O gün çalisma sirasi Silas'taydi. Operasyon bitti derken Silas bir anda TIR'in kasasindan yere düstü. Silas'a yapilan ilk müdahalede kalça kemiklerinin kirildigi anlasilmasi üzerine hemen ameliyata alindi. Her 2 kalçasina platin takildi. Ayrica Silas'in dogustan kaça kemiklerinde çikik vardi. Simdi saglik durumu çok iyi." dedi.

Silas'in daha önce Gürbulak ve Dilucu Sinir Kapilari'nda görev yaptigini belirten Yumlu, "Silas tek basina ihbarsiz bin 540 kilogram, ihbarli operasyonlarda ise bin 800 kilogram olmak üzere 3 bin 400 kg. uyusturucu ele geçirdi. Silas'in performansindan çok memnunum." diye konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious