Narkotik operasyonunda 1 polis de tutuklandı

Narkotik operasyonunda 1 polis de tutuklandı.12214
  • Giriş : 22.01.2008 / 18:30:00

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Mali ve Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin birlikte yürüttüğü "Dalga-33" adlı 1 polis de tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de uyuşturucu ve gümrük kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 52 bin adet uyuşturucu nitelikli Extacy hap, 5 kilo 150 gram esrar, 1 gram eroin ile çok sayıda sigara ve cinsel gücü artırıcı hap ele geçirilirken, gözaltına alınan biri polis memuru 11 kişi tutuklandı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Mali ve Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin birlikte yürüttüğü "Dalga-33" adlı operasyonda, KKTC ve Hatay'dan getirdikleri gümrük kaçağı sigara, içki ve tütün gibi maddeleri Mersin, Adana ve Antalya illerinde pazarladıkları, ayrıca yurt içinden temin ettikleri uyuşturucu maddeleri KKTC'ye götürdükleri tespit edilen 17 kişi yakalandı.

GÖZALTINA ALINANLARIN ARASINDA BİR POLiS MEMURU VAR

Organizatörleri arasında 50. Yıl Polis Merkezi'nde görevli polis memuru C.A.'nın da bulunduğu suç örgütüyle birlikte 654 paket gümrük kaçağı sigara, 25 şişe içki, 35 paket tütün, 174 paket puro, 54 paket pipo tütünü, 38 kutu puro, bin 133 adet cinsel gücü artırıcı hap ve sprey, 5 kilo 150 gram esrar ve 1 gram eroin ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden aralarında polis memuru C.A.'nın da bulunduğu 9 kişi tutuklanarak cezaevine konulurken, 8'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şüphelilerden biri, adliyeye çıkarılırken Cem Yılmaz'ın
reklam filminde olduğu gibi kameralara dönüp "Eğitim şart" diye espri yapmaktan geri kalmadı.

Bu arada, Narkotik Büro Amirliği'nin "Plase" adı verilen ikinci operasyonunda ise, Hollanda'dan Türkiye'ye getirildiği tespit edilen 52 bin adet uyuşturucu nitelikli Extacy hap ele geçirildi. Bir otonun gizli bölmelerinde ele geçirilen haplarla ilgili gözaltına alınan 2 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin adliyeye çıkarılışı sırasında, zanlı yakınlarıyla polis arasında arbede yaşandı. Adliyeye girmeye çalışan şüpheli yakınlarıyla polis arasında çıkan arbedede 2 kişi gözaltına alındı.

Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, 2007 yılının tümünde 4 bin adet uyuşturucu nitelikli hap ele geçirildiğini belirterek, bu operasyonda ele geçen 52 bin adetlik miktara dikkat çekti. Ekizer, uyuşturucuyla mücadelenin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious