"Nasıl izinsiz çarşıya gidersin"

  • Giriş : 14.11.2008 / 13:09:00

Adapazarı'nda 32 yaşındaki Hüsmen D., izinsiz çarşıya gittiği için kızdığı ablası 33 yaşındaki Hatice D'yi döverek hastanelik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kafatasında çatlak, kaburga kemiklerinde kırıklar olduğu belirlenen Hatice D., hastanede tedavi altına alındı.

Ailesiyle birlikte oturan Hatice D., iddiaya göre kardeşi Hüsmen D. tarafından evin odasına kapatılarak dövüldü. Hüsmen D., ablasına felçli babasının bastonuyla da defalarca vurdu.

Annesi Mühire ile felçli babası Osman D'nin kızlarını döven oğullarına müdahale etmediği ileri sürülürken, Hatice D'nin yardımına komşuları koştu. Komşuları tarafından Yenikent Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Hatice D., burada yapılan ilk müdahalenin ardından sevkedildiği Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi servisinde tedavi altına alındı.

Hastanede MR ve tomografisi çekilen genç kızın kafatasında çatlak ve kaburga kemiklerinde kırıklar olduğu belirlendi. Tedavisi süren Hatice D., kardeşinden şikayetçi olduğunu söyleyerek “Benim evden dışarı çıkmamı, çarşıya bile gitmemi istemiyordu. Bir gün önce dışarı çıkınca bana kızdı. Odaya kapatarak beni tekme ve yumrukla dövdükten sonra babamın bastonunu da alarak defalarca vurdu. Hırsı geçtikten sonra da gitti. Beni öldüreceğinden korkuyorum” dedi.

Polis, olayın ardından kaçan Hüsmen D'nin yakalanması için araştırma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*