Nasrallah, suikast hedefi

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

İsrail Adalet Bakanı Haim Ramon, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın suikast hedefi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ramon, İsrail’in Hizbullah saldırılarına karşılık vermesinin bu tür örgütlerin yeniden saldırı düzenlemeden önce 20 kez daha düşünmeye iteceğini savundu. İsrailli Bakan Hizbullah liderinin suikast hedefi olup olmadığına ilişkin olarak "Saldırıları planlayan herkes, bunlara izin veren herkes hedeftir" dedi.

İsrail Genelkurmay Başkanı Dan Halutz da, Lübnan’ın Hizbullah’ı dizgünlememesi halinde başkent Beyrut dahil her noktayı vurmaya hazır olduklarını söyledi.

Tuğgeneral Dan Halutz, Hizbullah liderlerinin Beyrut’un güneyindeki Dahiye mahallesinde yaşadıklarını hatırlatarak, "Hizbullah İsrail’in kuzeyini vurmaya devam ederse Beyrut da hedefler arasına girer" diye konuştu. Halutz, "Lübnan’daki hiçbir yer güvende değil. Bu kadar basit" dedi. Dahiye’deki halkın durumu anlaması ve güvenliklerinden endişe duyuyorlarsa bundan uygun sonuçları çıkarması gerektiğini kaydeden Halutz, amaca ulaşana kadar Lübnan’a saldırmaya devam edecekklerini ifade etti.

Genelkurmay başkanı "Savaşta değiliz. Ama çok büyük bir krizin içindeyiz. bu bölgeyle ve Lübnan’ın geleceğiyle ilgili olarak tüm sorumluluğun Lübnan hükümetinin omuzlarında" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious