Nasrallah itiraf etti

  • Giriş : 28.08.2006 / 00:00:00

2 asker için 1000 cana kıyılacağını düşünemedik

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hizbullah lideri Nasrallah, iki İsrailli’nin esir alınmasının yaşanan büyüklükte bir savaşa yol açacağını yüzde 1 bile düşünmediklerini söyleyerek, “Şimdi bana “Bugün 11 Temmuz olsa ve esir almanın bu tür bir savaşa yol açma ihtimali yüzde 1 olsa yine esir alın emrini verir miydiniz” diye sorsanız kesinlikle hayır derim. İnsani, güvenlik. Askeri ve siyasi nedenlerle kesinlikle karşı çıkardım” dedi.

Hizbullah lideri, İsrail’le esir değişimi görüşmeleri için temasların başladığını da açıkladı. İsrail’le müzakereleri Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri’nin yürütecek.

Her iki tarafın da esirler sorununun müzakereler yoluyla çözüleceğini bildiğini söyleyen Nasrallah, “İsrail’in sorunun müzakereler yoluyla ve esir değişimiyle çözülmesi gerektiğini kabul ettiğini gazetelerde okudum. Lübnan hükümeti de aynı görüşte ve müzakerelere hazır. İtalyanlar da sorunun çözümlenmesi için çaba harcıyor. Birleşmiş Milletler müzakerelerde arabulucuk yapmakta istekli olduğunu dile getirdi” dedi.

Mısır’da yayımlanan El Ahram gazetesi ise İsrail ve Hizbullah’ın esir değişimi konusunda Almanya arabuluculuğunda anlaşmaya vardığını ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious