Nasrallah: Savaşı kazanan biziz!

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah, İsrail'e karşı stratejik bir zafer kazandıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hizbullah lideri, "Daha önce büyük Arap ordularının yenildiği bir savaştan zaferle çıktık" diye konuştu.

Hizbullah gerillalarının silahsızlandırılması konusunu görüşme zamanının gelmediğini öne süren Şeyh Nasrallah, "İsrail'in yeni bir saldırısında Lübnan'ı kim koruyacak? Lübnan Ordusu ve uluslararası güçler Lübnan'ı koruma yeteneğine sahip değil" şeklinde konuştu. Uygun bir zamanda bu konuda da müzakerelerde bulunabileceğini ifade eden Hizbullah lideri, sahip oldukları silahların İsrail'e 'Lübnan'la savaşın bir piknik olmadığını, büyük bedel gerektirdiğini' gösterdiğini söyledi.

İsrail'le 34 gün süren çatışmalardan sonra ateşkesin yürürlüğe girdiği bugünü 'büyük gün' olarak nitelendiren Hasan Nasrallah, çatışmalar nedeniyle evlerinden ayrı kalanlara da teşekkür etti. Nasrallah, İsrail saldırılarında zarar gören evleri tamir etmeye başlayacakları sözünü verdi. İsrail'in ülkenin güneyinde, doğudaki Bekaa vadisinde ve Beyrut'un güney mahallelerinde binlerce evi yerle bir ettiğini hatırlatan Hasan Nasrallah, "Bu İsrail'in başarısızlığının ve güçsüzlüğünün kanıtıdır" dedi.

Hizbullah liderinin konuşmasının yayınlanmasının ardından başkent Beyrut'ta havaya açan Hizbullah taraftarları zaferi kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious