Nasrallah'tan Aşurede İsrail mesajı

Nasrallah'tan Aşurede İsrail mesajı.8316
  • Giriş : 07.01.2009 / 14:20:00

Lübnan'da Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail ile tüm ihtimallerin "gerçek ve mümkün olduğunu" belirterek, "Tüm olasılıklara karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini" ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nasrallah, aşure günü dolayısıyla toplanan on binlerce kişinin önünde yaptığı konuşmada, tüm ihtimallerin "gerçek ve mümkün olduğunu" belirterek, "Tüm olasılıklara karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini" ifade etti.

İsrail'e uyarıda bulunan Nasrallah, 2006'daki savaşı örnek vererek, bu savaşın, olası yeni bir savaşın yanında çok basit kalacağını söyledi.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert'e seslenen Nasrallah, Olmert'in, kaybeden ve Lübnan tarafından alt edilen olduğunu belirterek, "Hamas'ı yok edemezsiniz, Hizbullah'ı yok edemezsiniz" dedi.

Mevcut durumun kritik olduğunu söyleyen Nasrallah, fedakarlığa hazır olduklarını da ifade etti.

Nasrallah ayrıca Arap ülkelerine, saldırıları protesto için İsrail'in büyükelçisi ile elçilik personelinin bir kısmını sınır dışı etme kararı alan Venezuela'nın Devlet Başkanı Hugo Chavez'i örnek almaları çağrısında bulundu.

Hizbullah lideri, İsrail ile diplomatik ilişkileri bulunan Mısır ve Ürdün'ü kastederek de "Gazze ve direnişine komplo kuran bazı Arap ülkeleriyle düşman olacağız" diye konuştu.

İsrail ordusu Askeri İstihbaratı Başkanı General Amos Yadlin, Hizbullah'ın "ikinci bir cephe" için İsrail'in Gazze saldırılarını bahane gösterebileceğini belirtmiş, Olmert, İsrail'in kuzey sınırında yeni bir cephe açılmaması konusunda Hizbullah'ı uyarmıştı.

Hamas'a destek veren açıklamalarını artıran Nasrallah, ilk kez açıkça İsrail ile yeni bir savaşın çıkma olasılığından bahsetti.

Hamas'ın, İsrail'in Hizbullah gerillaları karşısında büyük yenildiği aldığı 2006 Lübnan savaşından da ders aldığı bildiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*