Nasreddin Hoca gökyüzüne maya çaldı

  • Giriş : 10.09.2006 / 00:00:00

Konya'nın Akşehir ilçesinde düzenlenen 6. Açık Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası'nda Nasreddin Hoca gökyüzüne maya çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Hava Kurumu ve Akşehir Belediyesi tarafından organize edilen 6. Açık Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası Konya'nın Akşehir ilçesi Hıdırlık Mevkii'nde başladı. Yamaç paraşütçüleri, Arka Bahçe alanında bulunan 550 metre yükseklikteki yamaçtan uçtular.

Programın açılışında temsili Nasreddin Hoca'nın paraşüte binmesiyle başladı. Paraşüt ile gökyüzüne maya çalmadan önce konuşan temsili Nasreddin Hoca, " Teknoloji sürekli değişiyor ve gelişiyor. Günümüzde de eşeğin yerini teknolojik araçlar aldı. Tüm dünyada ve ülkemizde herkesin yapabileceği bir spor dalı haline geldi. Akşehir'in tanıtımı açısından bu spor dalının herkes tarafından yapılması ve özellikle bura yapılması gerekir. Ben de bu vesile ile artık eşek yerine, yamaç paraşütüne bineceğim.'' dedi.

Temsili Hoca, daha sonra gökyüzüne barış, sevgi ve kardeşlik mayası çaldı. Konuşmaların ardından 6. Türkiye Açık Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası kötü hava koşulları nedeniyle ilk gün iptal edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious