Nasrettin Hoca denize maya çaldı

  • Giriş : 08.10.2006 / 00:00:00

Nasrettin Hoca, Alanya'ya bol ve kaliteli turist gelmesi için denize maya çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nasrettin Hoca'nın Beyşehir Gölü'ne maya çalmasından esinlenen ASFOD, denize maya çaldıktan sonra plajdaki turistlerin başında tespih çekip dua ederek, 2007 sezonunun iyi geçmesini diledi. Bazı turistler Nasrettin Hoca'ya büyük ilgi göstererek hatıra fotoğrafı çekerken, bazıları ise şaşkınlıklarını gizleyemeyerek hocayı izledi.
Alanya Sinema, Fotoğraf ve Oyuncular Derneği (ASFOD) Başkanı Zeki Demir ve oyuncuları, Nasrettin Hoca misali Damlataş sahiline maya çaldı. Nasrettin Hoca kıyafeti giyen ASFOD Başkanı Zeki Demir ile birlikte Alanya Kültür Merkezi'nde toplanan ASFOD üyeleri, önce faytonla şehir turu yaparak halkı selamladı. ASFOD üyeleri, daha sonra faytonla Damlataş Plajı'na faytonla gitti. 2007 turizm sezonunun önceki yıllara göre iyi geçmesi dileğiyle denize maya çalan ASFOD Başkanı Zeki Demir, "Nasrettin Hoca işleri iyi gitsin diye denize maya çalıyordu. Biz de turizmin iyi gitmesi için Akdeniz'i mayalıyoruz. Ya tutarsa." dedi.

Denizi mayaladıktan sonra bir gazetecinin 'Ya tutar da bütün Akdeniz yoğurt olursa. Turizm tam biter o zaman" diye sorusuna karşılık Zeki Demir, "Tutarsa bir şey olmaz. Gireriz. Nasıl çamur banyosu varsa. Burada da yoğurt banyosu turizmini açarız." diye espri yaptı.

Daha sonra turistlerin yanına giderek, tespih çeken ve dua eden Demir, "Maşallah, maşallah. Allah nazardan korusun. Bunlar bize lazım. Gelecek yıl zengin ve paralı turistler gelir inşallah." dedi. Turistler ise Nasrettin Hoca kıyafeti giyen Demir'e büyük ilgi göstererek bol bol fotoğraf çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious