NATO, 30 Taliban üyesini öldürdü

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

Afganistan'ın Kandahar eyaleti valisi, NATO'nun çarşamba günü düzenlediği hava operasyonunda, aralarında komutanların da bulunduğu 30 Taliban üyesinin öldürüldüğünü açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Asadullah Halid, düzenlediği basın toplantısında, "İstihbarat servislerinin raporuna göre, aralarında Molla Abdül Vali, Molla Şer Can ve Molla Abdül Nafi gibi komutanların bulunduğu 30 Taliban öldürüldü" derken, NATO'nun Kandahar'daki sözcüsü bu sayıyı doğrulamayacağını kaydetti.

NATO'dan perşembe günü yapılan açıklamada, Kandahar eyaletindeki Pancvayi'de ücra bir bölgede bulunan Taliban mevzisine bir "cerrahi operasyon" düzenlendiği belirtilmiş ve operasyonda hiçbir sivilin ölmediği belirtilmiş, ancak ölenlerle ilgili sayı ifade edilmemişti.

NATO birlikleri Pancvayi ve Zahre bölgelerinden Taliban militanlarını temizlemek ve kalkınma projelerini hayata geçirebilmek için bir başka operasyon başlatmıştı. Cuma günü başlatılan bu operasyonun, eylül ayındaki "Medusa operasyonunun" devamı niteliğinde olduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious