NATO-Rusya askeri ilişkilerine devam

NATO-Rusya askeri ilişkilerine devam.5287
  • Giriş : 27.06.2009 / 22:43:00

NATO ile Rusya Federasyonu arasındaki askeri ilişkilerin yeniden başlatılmasına karar verildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yunanistan'ın Korfu Adası'nda yapılan, Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun temsil ettiği NATO-Rusya Konseyi toplantısı sona erdi.

NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Schefer, toplantıdan sonra düzenlediği basın toplantısında, ittifak ile Rusya'nın, 10 ay önce yaşanan Gürcistan savaşının ardından dondurulan askeri ilişkilerini yeniden başlatma kararı aldıklarını açıkladı.

Bugün yapılan konsey toplantısı, NATO ile Rusya arasındaki, Gürcistan-Rusya savaşının ardından dışişleri bakanları düzeyinde yapılan ilk toplantı oldu.

Bu arada Dışişleri Bakanı Davutoğlu, NATO-Rusya Konseyi toplantısının sona ermesinin ardından Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gayrıresmi dışişleri bakanları toplantısının açılışının yapılacağı resmi akşam yemeğine katılacak

AGİT toplantısının yarın sabah yapılacak oturumlarına da katılacak olan Davutoğlu'nun, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni ve AB Ortak Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Javier Solana ile ikili görüşmeler yapmasının beklendiği bildirildi.

Davutoğlu'nun, yarın akşamüstü temaslarını tamamlayarak Korfu Adası'ndan ayrılması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*