NATO Zirvesi'nde sahte bomba ihbarı

NATO Zirvesi'nde sahte bomba ihbarı.8019
  • Giriş : 04.04.2008 / 15:35:00

Romanya'nın başkenti Bükreş'te, alınan yoğun güvenlik önlemlerinin tersine sakin bir zirve ortamı bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaklaşık 50 kişilik NATO karşıtının iki gündür devam eden protestolarına, küçük paniklere yol açan birkaç sahte bomba ihbarı eklendi. Bükreş'in Rahova semtindeki hapishaneden, polisin 112 numaralı telefonunu arayan bir mahkûm, Cora adlı Fransız menşeli süpermarkete bomba koyduğunu söyledi. Anında olay yerine intikal eden polis ihbarın sahte olduğunu tespit etti. ,

Ayrıca, NATO delegelerinin kaldığı bir otelin yakınında bulunan benzin istasyonunun önüne atılan poşet paniğe sebep oldu. Benzin istasyonu kameralarını inceleyen polis, yoldan geçen bisikletli birinin attığı çöp poşeti olduğunu tespit etti.

Dün sabah ilginç bir protesto ise zirvenin düzenlendiği Çavuşesku Sarayı'nın giriş kapısında yaşandı. Realitaeta TV'nin haberine göre, medya mensupları ve saray çalışanlarının kullandığı giriş kapısının duvarında Hırvatça NATO karşıtı ifadelerin yazılı olduğu görüldü. Sabahın erken saatlerinde fark edilen yazı çabucak görevlilerce silindi. Dün gece bir asılsız ihbar da Otopeni havaalanında meydana geldi. Fransız delegesinin yola çıkacağı, Rus delegesinin de iniş yapacağı sıralarda yapılan bomba ihbarı, araştırmalar sonucu asılsız çıktı. Bükreş polisi sözcüsü Cristian Ciocan yaptığı açıklamada, 112 numaralı telefonu lüzumsuz kullananlara 140 Euro para cezası uygulanacağını, asılsız ihbarların sahiplerine ise 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açılacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious