NATO'da Facebook krizi!

NATO'da Facebook krizi!.5287
  • Giriş : 21.05.2009 / 14:18:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 18:58:48

NATO"da bugünlerde en çok konuşulan konu ne Gürcistan sorunu, ne Rusya ile ilişkiler, ne de Afganistan...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Koridorlarda gündemdeki en önemli konu, yeni Genel Sekreter Rasmussen ve onun yarattığı “facebook krizi”.

Rasmussen, Danimarka Başbakanlığı döneminde kendi facebook sayfasını korudu, arkadaşlar edindi, oradan arkadaşlarıyla haberleşti. Ayrıca, seçmenleriyle haberleştiği bir de kişisel blog sayfası oluşturdu.

Ve NATO Genel Sekreteri olduktan sonra da, hem Facebook sayfasını, hem de kişisel blogunu devam ettirmek istedi. Bunun için NATO"ya talimat verdi.

Danimarka hükümeti, Başbakan"ın facebook sayfasının “güvenlik sorunu yaratmadığını” düşünmüş olabilir. Ancak NATO"da işler öyle yürümüyor. Bir güvenlik örgütü olan NATO, personelinin, özellikle de Genel Sekreteri"nin bilgilerinin güvenliğini “en üst seviyede” korumaya alışkın bir örgüt.

Ancak bir yandan da yeni Genel Sekreter ısrarlı; “Facebook sayfamdan vazgeçmem” diyor.

İşte NATO koridorlarında konuşulan konu şimdi bu;

NATO"nun bilgisayar uzmanları çalışmaya başladılar bile; NATO Genel Sekreteri"nin kişisel facebook sayfasının ve buna bağlı olarak Rasmussen"in kişisel güvenliğini sağlamak için alınacak önlemleri belirliyorlar.

CHP DE FACEBOOK"DA

Facebook çılgınlığı sadece yurtdışında geçerli değil. Türkiye"de de, facebook üzerinden haberleşme artık kurumların, hatta siyasi partilerin başvurdukları bir yöntem haline geldi.

Nitekim, bu kervana CHP de katıldı.

CHP"nin Şubat ayında açılan Brüksel temsilciliği Facebook"da bir sayfa açtı ve bir de grup oluşturdu.

http://www.facebook.com/l/;http://brussels.chp.org.tr adresinden ulaşılabilen sayfadan CHP'nin AB ile ilgili hazırladığı İngilizce ve Türkçe bültenlere ulaşılabiliyor ve üye de olunabiliyor.

ALMANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ DE FACEBOOK SAYFASI AÇTI

Sadece bu kadar da değil; Facebook"ta sayfa açan bir başka kurum ise, Almanya"nın Ankara Büyükelçiliği. Büyükelçiliğin faceebook sayfası da, özellikle Türkiye"de Almanya ile ilgili bilgi almak isteyen Türk vatandaşlarına hizmet vermek üzere oluşturuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*