Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevi'nde olay çıktı

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevinde bir infaz koruma memurunu jiletle etkisiz hale getiren tutuklular, anahtarı alarak başka bir koğuşu bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Savcılık, olaylarla ilgili soruşturma başlattı.
Alınan bilgiye göre, B9 koğuşu önünde nöbetçi olan infaz koruma memuru R.T. çöpleri almak için koğuş kapısını açtığı sırada, adam öldürme suçundan tutuklu H.U. (17), Ü.Y.K. (18) ve Y.K.'nin (18) saldırısına uğradı. Tutuklular, boğazına jilet dayayarak etkisiz hale getirip rehin tuttukları R.T.'den aldıkları anahtarla koğuş dışına çıkıp aynı koridorda bulunan B12 koğuşunun kapısını açarak bastı. Üç tutuklu, koğuşta bulunan ve daha önceden kavgalı oldukları Ü.T.'yi (17) zorla dışarıya çıkararak koridorda vücudunun çeşitli yerlerini jiletle kesti. Diğer infaz koruma memurları ve jandarmanın müdahalesi sonucu olay büyümeden önlendi. Yaralı tutuklu Ü.T. tedavi altına alındı.

Bu arada koğuşları basılan değişik suçlardan sabıkalı B12 yedi tutuklu, saldırıya tepki göstererek koğuş içindeki camları kırdı, plastik masa ve sandalyeleri parçaladı. Koğuşun duvarını da delen tutuklular, koridora çıkmak istedikleri sırada jandarma tarafından etkisiz hale getirildi.

Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious