Nazım Ekren Batman'da

Nazım Ekren Batman'da.7997
  • Giriş : 12.01.2008 / 16:31:00

Ekonomik kalkınma planı çerçevesinde bölge gezilerini sürdüren ve çeşitli toplantılar yapan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren Batman'da.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu sabah Ankara’dan Diyarbakır’a gelen Bakan Ekren karayolu ile Batman’a geldi. Devlet Bakanı ve başbakan yardımcısı Nazım Ekren Batman’a gelerek valiliği ziyaret etti. Geniş güvenlik önlemlerinin altında valilikte vali Dr. Recep Kızılcık’tan ilin sorunları hakkında bilgi alan Ekren daha sonra bir açıklama yaptı. Ekren açıklamasında “ Bu gün Batman’da yapılacak yatırımları görüşmek için geldiğini ifade ederek 2013 yılına kadar ki kalkınma planında bölgeler önem arz etmektedir” diyen Ekren açıklamasına şöyle devam etti.

“Her ilin evrensel yaşanabilir özel bir durumu vardır. GAP’ın da özel bir önemi vardır. Yapılacak yatırımları yerel temsilcilerle görüşmek istiyoruz. Bu bağlamda valiler merkezi yönetimin illerdeki temsilcileridir. Valilerimize teşekkür ediyoruz” dedi. Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Nazım Ekren; “Yeni kalkınma döneminde Sosyal ve Kültürel restorasyon dönemidir. Bu şu anlama geliyor. Her insanın sosyal ve kültürel alandaki ihtiyaçların karşılamak olduğunu belirtti. Valilikte ki açıklamanın ardından Batman AK Parti İl başkanlığını ziyaret eden Devlet bakanı Ekren burada İl Başkanı Ömer El tarafından karşılandı.

Toplantı salonunda partililerle bir araya gelen Bakan Ekren partililerle basına kapalı bir toplantı yaptı. Toplantı bitiminde Bakan Ekren TPAO ya ait Kristal parkta yapılacak Ekonomi koordinasyon toplantısına katılacak. Devlet Bakanı ve başbakan yardımcısı Nazım Ekren’in Batman gezisine Batman AK Parti Milletvekilleri Ahmet İnal, Emin ekmen ve çok sayıda genel müdür eşlik ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious