Nazım Hikmet'in heykeli çalındı!

Nazım Hikmet'in heykeli çalındı!.5383
  • Giriş : 05.08.2008 / 20:11:00

Esenyurt Belediye Başkanı: "Bu saldırı sanata yapılmıştır"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Nazım Hikmet'in, Esenyurt'ta belediyenin karşındaki parkta dikili heykeli, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Olayı çirkin bir iş olarak nitelendiren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, çalınan heykelin yerine yenisinin yapılacağını söyledi.

Edinilen bilgiye göre, Esenyurt'ta Nazım Hikmet Parkı'nda dikili olan ünlü şairin heykeli geçtiğimiz Perşembe gecesi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Bronzdan yapıldığı öğrenilen heykelin üst kısmını yerinden söken hırsızlar kayıplara karıştı. Heykelin bulunduğu yerde inceleme yapan jandarma ekipleri, olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Heykelin çalınmasını çirkin bir iş olarak değerlendiren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, "Bu saldırı sanata yapılmıştır." dedi. Heykelin yerine yenisinin yapılacağını ifade eden Kadıoğlu, "Bu olayı esefle kınıyorum. Kolluk kuvvetlerinin bir an önce bu olay düzenleyenleri yakalayarak adalete teslim edeceğini umuyorum" diye konuştu. Parka her gün gelip gittiğini anlatan bir vatandaş ise, kimin yaptığını bilmediğini, ancak bu olayı gerçekleştirenlerin çirkin bir iş yaptığını aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*