Nazire olsun diye cinayet işlemişler

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Seri katiller Mehmet K' ve Yiğit B'nin hiç bir amaç gütmeden sırf birbirlerine 'nazire' olsun diye cinayet işlediklerini itiraf ettikleri belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanlığında sorgulamaları devam eden ve 7 cinayet ile 2 yaralama olayını itiraf eden zanlılardan Mehmet K'nin cinayetten, diğer zanlı Yiğit B'nin de çeşitli hırsızlık suçlarından sabıkasının olduğu öğrenildi.

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yaşayan evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet K'nin 14 yaşındayken cinayet işlediği ve 1996 yılında girdiği cezaevinden, 1999 yılında Cezaları Erteleme ve Şartla Salıverilme Yasası'ndan yararlanarak çıktığı belirtildi.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yaşayan ve yaklaşık 18 ayrı hırsızlık suçundan sabıkası olduğu belirtilen Yiğit B'nin, ayrıca 3 ayrı olaydan da polis tarafından arandığı kaydedildi.

Her iki zanlının da ortaokul mezunu olduğu, uyuşturucu madde kullandıkları, vücutlarının çeşitli yerlerinde jilet izleri olduğunu belirten yetkililer, bu kişilerin yaklaşık 20 gün önce “bir arkadaş ortamında” tanıştıklarını itiraf ettikleri bildirildi.

AMAÇSIZ YERE CİNAYET İDDİASI..

Zanlıların, cinayetleri “amaçsız yere” işlediklerini söyledikleri iddia edildi.

Cinayet işlemeden önce hap alarak, birbirlerine işledikleri cinayetleri anlatan zanlıların, daha sonra anlattıkları olayların etkisinde kalarak, birbirlerine 'nazire olsun' diye 'cinayet öyle işlenmez böyle işlenir' diyerek olayları peş peşe gerçekleştirdikleri öne sürüldü.

“PARMAK İZLERİ BELLİ OLMASIN DİYE...”

Zanlıların, cinayet işledikten sonra gasp ettikleri otomobillerle sürekli hareket halinde oldukları ve parmak izleri belli olmasın diye de araçları yaktıkları, ardından yeni araç gasp ettikleri öğrenildi.

Mehmet K. ve Yiğit B'nin ilk işledikleri 20 Ekimdeki cinayetin ardından Kızılcahamam'da gece jandarma ekiplerince yakalanana kadar güvenlik güçlerince hiç durdurulmadıklarını öne sürdükleri de bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious