Nazmiye Demirel ağır hasta!

Nazmiye Demirel ağır hasta!.12412
  • Giriş : 19.10.2007 / 20:38:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:58:10

Nazmiye Hanım, Güniz Sokak'taki evlerinde doktor kontrolünde tutuluyor ve uzun süreli uyutuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel'in uzun süredir Arlzheimer hastalığından muzdarip olduğu, son zamanlarda hastalığının oldukça ilerlediği öğrenildi.

Demirel Ailesi'ne yakın bir kaynaktan alınan bilgiye göre, Nazmiye Hanım, Güniz Sokak'taki evlerinde doktor kontrolünde tutuluyor. Nazmiye Hanım'ın, hastalığın ileri derecedeki semptomlarından en az derecede etkilenmesini temin etmek maksadıyla uzun süreli olarak uyutulduğu da edinilen bilgiler arasında.

*** NAZMİYE DEMİREL; Dobralığı, kıvrak zekâsı ve esprileriyle ün yaptı!

Nazmiye Demirel, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in hayat ve kader arkadaşı... Zekâ ve esprisi ile 50 yıllık bir kent efsanesine dönüşen eski Cumhurbaşkanı eşi Nazmiye Demirel.

1960'lı yıllarda verdiği bir demeçten dolayı "patırtı" kopunca bir daha basına konuşmadı. Üç askeri darbeden ikisinde başbakan olan eşinin yanında sımsıkı durup askere, millete küsmemeyi ilke edindi.

Nazmiye Hanım, Hamzakoy'a giderken de espri yapmayı ve evin boyanması için talimat vermeyi ihmal etmedi. Demirel'in bir gece eve geç gelmesine içerleyen Nazmiye Hanım, "Nereden geldiysen oraya git" deyip eve almayacak kadar kararlı, gazetecilerle uçakta sohbet eden Demirel'in eline vurup "Yine çok atıyorsun" diyecek kadar da dobra bir kadın.


 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious