Ne AKP ne de AK Parti... Çözüm; Akape!

Ne AKP ne de AK Parti... Çözüm; Akape!.13239
  • Giriş : 07.06.2009 / 14:57:00

Başbakan Erdoğan'ın partisine AKP diyenlere karşı oluşan polemiğe İsmet Özel de katıldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ünlü şair ve fikir adamı İsmet Özel'den gündeme dair ilginç değerlendirmeler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği kitap fuarında bir konferans veren İsmet Özel, AK Parti'yi AKP denilmesi üzerine çıkan tartışmalara farklı bir boyut kazandırırken, kendisini de Türkiye adına çalışan casusu olarak tanımladı.

NE AK PARTİ NE AKP: AKAPE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ilkini düzenlediği 1. Kocaeli Kitap Fuarı'nda 'Direniş ve Atılım' konulu bir konferans veren şair İsmet Özel AK Parti'ye “AKP” denilmesini “edepsizlik” olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan'a “AKAPE” göndermesinde bulundu. Terör örgütü PKK'ya “PEKEKE” denilmediği gibi AK Parti'nin de AKP diye anılamayacağını belirten Özel “AK Parti kendisine Akepe denmesini istemiyor. Ben de o siyasi kuruluşa AKAPE diyorum. Tıpkı PKK'ya PEKEKE demediğimiz gibi” dedi.

Çoğu ayakta yaklaşık bin kişinin dinlediği panele katılanlara “Günü gelecek Arapça bilmeden Türkçe konuşamayacaksınız” diyen İsmet Özel, 1928'e kadar anayasada geçen “Devletinin dini İslam'dır” ibaresinin harf devriminin yapılması için kaldırıldığını savundu.

“DİNİMİZ DE OKKA ALTINDA”

Özel şunları söyledi: “1924 anayasasında “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dini İslam'dır” deniyor. Cumhuriyetin ilanından sonra 1924 anayasasında bu hüküm 1928 yılına kadar muhafaza ediliyor. Bu hüküm anayasadan harf inkılabıyla çıkarılıyor. İslam harflerini kaldırabilmek için anayasadan bu hüküm çıkarılıyor. Yoksa harf inkılabı yapılamazdı. Biz bu durumda dilimizle beraber dinimizi de okka altına bırakmış oluyoruz.”

BEN BİR CASUSUM

Dinleyicilerine zamanı gelince Arapça öğreneceksiniz” diyen Özel, “Hatta Arapça bilmeden Türkçe konuşamayacaksınız. Ben Türkiye'de bir casus olarak bulunuyorum. Türkiye hesabına çalışan bir casusum. Diğerleri böyle bir şey yapmıyorlar. Onlar casus değiller. Onlar açıktan açığa devletin ihtiyacını gidermeye çalışıyorlar. Devletin de çok ihtiyacı var” dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*