Ne istiyorsunuz bizden

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

AB'nin Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesinin tamamen kaldırılmasını istemesine rağmen, Hükümet, konunun gündemde olmadığını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Baykal, 301'i savundu

Bu konuda CHP'den de AKP'ye destek geldi. Baykal, 'Üzerine AB uyum yasası etiketi koydular diye önümüze sürdükleri yasaları kabul etmemiz mümkün değildir' dedi. Baykal'ın çıkışının hemen ardından dün hükümetin iki önemli bakanı Baykal'dan randevu talep etti.

CHP lideri önce Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'la ardından ise Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'le görüştü. Bu görüşmelerin Baykal'a yönelik 'Hükümetin AB markajı' olduğu ifade edilirken Baykal, AB ve 301'nci madde hakkında şu görüşleri dile getirdi: 'Lütfen kimse AB adına AB'de olmayan uygulamaları Türkiye'den istemesin. Şimdi ben soruyorum. Diğer ülkelerde 301 var mı, yok mu? Var. O zaman ne istiyorsunuz bizden. 'Düşünce özgürlüğüne zarar verecek çarpık uygulamalar var' deniliyorsa onu ayrıca görmek lazım. Ancak Türkiye'de kendi ülkelerindeki uygulamaların ötesinde bir uygulamayı istemelerini haklı bulmuyorum. Biz onlardan daha ileri yasa çıkaramaz mıyız? Elbette çıkarırız.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious