Ne krizi biz rekor kırıyoruz!

Ne krizi biz rekor kırıyoruz!.8566
  • Giriş : 22.11.2008 / 18:19:00
  • Güncelleme : 22.11.2008 / 18:24:51

Yüngül, krizde pazardan daha fazla pay almaya başladıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vestel İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, Avrupa ekonomilerinin durgunluğa girdiği ekim ve kasım aylarında ihracatta önemli artışlar yakaladıklarını belirterek, "Bu fırsatı iyi değerlendirdik. Ağustosta kriz yoktu ama krizin başladığı eylülde satışlarımızı ikiye katladık. LCD televizyonda ağustosta 200 bin adetlik satışımız vardı, bu rakam ekimde 600 bine çıktı" dedi.

200 MİLYON DOLARLIK İHRACAT

Kasım ayını da 500-550 bin adet satışla kapatacaklarını belirten Yüngül, "Son dönemde aylık 160 milyon dolar olan ihracat kasımda 200 milyon dolara yükseldi. Televizyon, fırın ve çamaşır makinesinde artış var. Buzdolabında düşüş var ancak paritenin etkisiyle burada da artış bekliyoruz. İhracattaki bu artışın ocağa kadar süreceğini tahmin ediyoruz. 2009'un ilk dönemlerinde bir durgunluk bekleniyor, ancak bu ortamda tahmin yapmak zor. Her şey gri" dedi.

Kafamızı korumaya çalışıyoruz

İşsizliğin artması halinde pazarın biraz daha daralabileceğini belirten Yüngül, reel sektörde yaşanan işten çıkarmalarla ilgili, "Hepimiz bir boks maçındayız. Kafamızı korumaya çalışıyoruz. Mutlaka darbe alacağız ama kafamıza almamaya çalışıyoruz. Bu darbeler acıtacak ama ayakta durmamız gerek" dedi.

ROTAHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*