Ne olur bacağımı kesin!

Ne olur bacağımı kesin!.12386
  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep'ten Erzurum'a sebze ve meyve taşıyan kamyon rampa aşağı inerken freni patlayınca takla attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vahap Yağmur yönetimindeki karpuz, biber ve patlıcan yüklü 25 FR 446 plakalı kamyon, Çat- Erzurum karayolunun Yaylasugeçidi mevkiinde freni patladı. Bu esnada karşı yönden seyretmekte olan yolcu minibüsüne çarpmamak ve kamyonu şarampole yuvarlamamak için sürücü kamyonu yamaca yatırmak istedi. Ancak kamyon takla attıktan sonra eski haline döndü. Bu esnada sürücü Yağmur, şoför mahallinden yoldan geçen diğer sürücüler tarafından çıkartılırken, muavinliğini yapan oğlu Uğur ise araç içinde sıkıştı.

Kaza yerine Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Ekibi sevk edildi. Bu esnada araçta sıkışan Uğur Yağmur, kırılan ve araç içinde sıkışan bacağının verdiği acıya dayanamayarak ağlamaya başladı.

Kendisine müdahale eden 112 Acil Servis doktorlarına yalvararak bacağının kesilmesini isteyen Yağmur'un çığlıkları çevredekilere duygulu anlar yaşattı. Olay yerine gelen sivil savunma arama ve kurtarma birliğine bağlı ekipler iki saat süren zorlu bir uğraşıdan sonra Yağmur'u sıkıştığı yerden kurtardı. Yağmur olay yerinde bekletilen ambülansla devlet hastanesi acil servisine kaldırıldı.

Olay yerinde bulunan bir görgüü tanığı, kazaya kamyonun freninin patlamasının neden olduğunu ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious