Ne olur Başbakanım gelme Türkiye'ye!

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan Türkiye'ye dönünceye kadar elektiriğe zam yapılmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, elektrik üretimine yapılan zammın tüketiciye yansıtılıp yansıtılmayacağı ile ilgili bir soruya, ''Şartlarımız eğer el veriyorsa yapmaktan yana olmadığımızı daha önce de söyledim. Mali disiplinden, programdan taviz vermeden yürüyecek şekilde adımımızı atar kararlarımızı alırız.'' cevabını verdi.
Başbakan Erdoğan, ABD gezisine çıkmadan önce Esenboğa Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye Elektrik Ticaret A.Ş'nin (TETAŞ), dağıtımdan sorumlu Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'ye (TEDAŞ) verdiği elektriğe yaptığı zammın tüketicilere yansıtılıp yansıtılmayacağının sorulması üzerine: ''Enerji Bakanlığımız tarafından değerlendirmesi yapılacak. Bu değerlendirme yapıldıktan sonra, duruma göre hangi ölçüde olur veya olmaz, şartlarımız eğer el veriyorsa yapmaktan yana olmadığımızı daha önce de söyledim. Konu Enerji Bakanlığı'mızın önüne gelecek. Ondan sonra da zannediyorum ki benim dönüşüme kadar da herhangi bir şey söz konusu değil. Döndükten sonra duruma göre, şartlara göre, ekonomimizin her zaman söylediğim gibi mali disiplinden taviz vermeden, programdan taviz vermeden yürüyecek şekilde adımımızı atar, kararlarımızı alırız.'' dedi.

ABD'ye yapacağı ziyaret konusunda bilgi veren Erdoğan, 'Ziyaretimin iki ülke arasındaki stratejik ortaklık, dayanışma ve işbirliğini pekiştireceğine inanıyorum.'' dedi. Kendisine eşi Emine Erdoğan'ın da eşlik ettiği Erdoğan'ı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Ali Babacan ile Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Ankara Valisi Kemal Önal, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz uğurladı.

ERDOĞAN ABD'DE 3 GÜN KALACAK

Başbakan Erdoğan, 3 gün geçireceği ABD'de önce 30 Eylül günü New York'ta Türk vatandaşlarına hitaben bir konuşma yapacak. Daha sonra Washington'a geçeceği bildirilen Erdoğan, Georgetown Üniversitesinde, ''Global Barış ve Adalet İçin Türkiye'nin Mesajı'' konulu bir konuşma yapacak. ıÜüBaşbakan Erdoğan, ABD Başkanı George W. Bush ile görüşecek. Görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyecek olan Erdoğan, daha sonra İngiltere'ye hareket edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious