Ne olur oğlumu bırakmayın!

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Yasin Hayal’in babası Bahattin Hayal, McDonald’s’ın bombalanmasının ardından mahkemeye yalvardı, “Oğlum psikopattır, sakın onu bırakmayın” dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

24 Ekİm 2004’te Yasin Hayal Trabzon’daki McDonalds’ı bombaladıktan sonra Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanmaya başladı. Hayal’in babası Bahattin Hayal 3 Ocak 2005 tarihinde yani olaydan üç ay sonra Ağır Ceza Mahkemesi’ne elyazısıyla bir dilekçe verdi. İşte baba Hayal’in çarpıcı ihbar dilekçesi:

* Sayın Başkanım, 24 yaşında olan oğlum Yasin Hayal şu an tutuklu bulunmaktadır. Sizden oğlumun akli dengesinin araştırılıp muayene ve tedavi edilmesini istiyorum. 1999 yılında iki arkadaşı yanında kavga ediyor bıçakla biri ölüyor diğeri cezaevine giriyor. Bu olayı gören oğlum ruhsal boşluk içerisine düşmüştür.

* Zaten diğer çocuklarımın da psikolojik rahatsızlıkları vardır. Kızım Yasemin Hayal hala depresyon tedavisi görmektedir. Oğlumun bu ruhsal durumunu gören kişiler olduğu şüphesi bende mevcuttur.

* Bu rahatsızlığımdan yararlanan bazı kişiler çocuğumun beynini yıkayıp bazı hadiselere yöneltmiş olabilirler. Daha önce de bir takım kavgalara adı karışmıştır. Askerde de sinirlenerek üstlerine karşı gelip disiplin cezası çekmiştir.

* Kendisini okutmak istememe rağmen okumamıştır. Maddi durumu zayıf olduğu için kendisini tedavi ettiremedim, bunun altında ezilmekteyim.

* Oğlum Çeçenistan’a gidip canlı bomba olmak istemiştir. Bütün karşı çıkmama rağmen gizlice pasaport çıkatıp gizlice Azerbaycan’a kadar gitmiş oradan Çeçenistan’a geçememiştir.

* Beni dinlemez durumdadır. Eğer onu dışarı bırakırsanız başka olaylara mehil vermiş olursunuz. Uzun yıllarda olsa hastanede yatıp tedavi ettirilmesi için elinizden geleni yapmanızı rica ediyorum. Oğlumun tedavisi için yardım ve hassasiyetinizi rica ediyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious