Ne olursan ol ama dürüst ol

Ne olursan ol ama dürüst ol.11640
  • Giriş : 26.03.2009 / 17:30:00

Sağlam ve takımın başarılı oyuncularından Volkan Bekiroğlu, Özel Nİlüfer Yıldırım İlköğretim Okulu'ndaki panelde öğrencilerin sorularını cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genç teknik adam, öğrencilere, "Hangi mesleği seçerseniz seçin, ama mutlaka eğitiminizi ihmal etmeyin, okuyun" tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerin büyük sevgisiyle karşılaşan Volkan Bekiroğlu ve Ertuğrul Sağlam, birbirinden ilginç soruları içtenlikle cevapladı. Öğrencilere, eğitimlerinin ihmal etmelelerini isteyen Sağlam, konuşmasına başlarken 'Futbolcu olmak isteyen var mı' diye sordu.

Salondaki öğrencilerin büyük bölümünün el kaldırması üzerine Ertuğrul Sağlam, "Futbolcu olmak için önce eğitiminizi tamamlamanız lazım. Ben Fenerbahçe ve Gaziantepspor'da oynarken iki kez üniversiteyi kazandım, ama bırakmak zorunda kaldım. Babam metalurji mühendisiydi. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde aynı bölümü kazanmıştım, ama Futbol sebebiyle bırakmak zorunda kaldım. Futbolcu olmasaydım, babam gibi mühendis olurdum. Ama sonra Samsunspor'da Beden Eğitimi bölümünü kazandım, bitirdim ve 3 yıl da yüksek lisans eğitimi aldım. Ne olursanız olun, ama mutlaka eğitiminizi tamamlayın, dürüst olun." diye konuştu.

Ligdeki durumlarına da edğinen Sağlam, 38 puanın 15'nin büyük takımlara karşı aldıklarını, futbolcuların anadolu takımlarına karşı oynanan maçlarda motivasyon eksikliği yaşadıklarını söyledi.

Defans oyuncusu Volkan Bekiroğlu'na bir öğrenci, "Kaç tane gol attınız" deyince saloda gülüşmelere sebep oldu. Volkan da, "Defans oynuyorum, ama atınca çok güzel gol atıyorum" demesi öğrencileri neşelendirdi. Panelin ardından Ertuğrul Sağlam ve Volkan Bekiroğlu'na çiçek takdim eden öğrenciler, bol bol imza aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*