'Ne orduya saygısızlık ne de darbe çağrım oldu'

'Ne orduya saygısızlık ne de darbe çağrım oldu'.11513
  • Giriş : 22.01.2008 / 06:13:00
  • Güncelleme : 22.01.2008 / 00:42:22

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, bir gazetede yer alan haber ve gelen tepkiler üzerine bir açıklamada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, basında kendisi ile ilgili çıkan haberler üzerine bir açıklama yaparak, "Tarafımdan orduya ne 'saygısızlık' yapılmış, ne de 'darbe çağrısında' bulunulmuştur. Bu yönde ne bir beyanatım, ne de bir açıklamam olmuştur" dedi.

Prof. Dr. Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, 18 Ocak tarihinde bir gazetede kendisi hakkında "Rektör Paşa'dan Orduya Saygısızlık" başlıklı bir haberin yer aldığını, bu habere dayalı olarak kendisi hakkında açıklamaların olduğunu hatırlattı.

Yayınlanan haber ve yorumlar nedeniyle kendisinin ve ailesinin ağır küfür ve hakaretlere maruz kaldığını aktaran Prof. Dr. Öztürk, bu nedenle yazılı bir basın açıklaması yaparak gerçekleri kamuoyuna anlatma zorunluluğu hissettiğini kaydetti.

Gazetede yer alan haber ve yorumlara konu olan ifade ve beyanların kendisine ait olmadığını savunan Prof. Dr. Öztürk, "Tarafımdan orduya ne 'saygısızlık' yapılmış, ne de 'darbe çağrısında' bulunulmuştur. Bu yönde ne bir beyanatım, ne de bir açıklamam olmuştur. Orduya saygısızlık ve darbe çığırtkanlığı yaptığımı yazan ve söyleyenler, yaklaşık 65 gün önce kaleme almış, internet ortamında yayınlanmış ve müteakiben kişisel web sayfama koymuş olduğum 'Orta Doğu'da Oyunun Yeni Adı: Sünni Cephesi' başlıklı yazımdan, bunları 'kendileri' yorum yoluyla çıkarmışlardır. Yani haber ve yorumlara konu olan ifade ve beyanlar bana ait değildir. Bu ifade ve beyanlar sahiplerine aittir. Bu haber ve yorumların maksatlı olup olmadığını ve maksatlı ise bu maksadın ne olabileceği kamuoyunun takdirine maruzdur" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious