"Ne sağ ne sol, huzura giden orta yol"

  • Giriş : 28.05.2007 / 21:09:00

Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, Türkiye'de huzura giden yolun gerçek İslam mirasıyla gerçek Atatürk mirasının birleşmesinden geçtiğini belirterek, "Ne sağ ne sol, huzura giden orta yol." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

HYP Genel Başkanı Öztürk Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın düzenlediği basın toplantısında, Rize ve Trabzon'daki ziyaretlerin amacının milletvekili adayları ile görüşüp basınla buluşmak olduğunu söyledi.

Türkiye'de İslam ve Atatürk mirasının çatıştırılarak istikrarın bozulmaya çalışıldığına dikkat çekeren Öztürk, "Türk milletinin bin yıllık ruh kökleri olan İslam mirası ile cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlığımızın, akılcılığımızın sembolü ve garantisi olan Atatürk mirasını birbiri ile çatıştırarak Türkiye'yi istikrarsızlığa ve parçalanmaya çalışılıyor. Türk siyaseti de bunu kamplar düzeyinde kurumsallaştırıyor. Sağ, sol, dinci kamplaşması yanlıştır. Biz ne sağ, ne sol, huzura giden orta yol diyoruz. Milletin istediği de budur. Türk siyaseti buna cevap vermedi. Buradan dinci kampın güçlenmesi şeklinde bir yeni rahatsızlık çıkacak diye kaygılanıyorum. Amacım gerçek İslam mirasıyla gerçek Atatürk mirasını birleştirmektir. Laiklik teranesiyle islam üzerinde oynanan oyunlara seyirci kalmak kendisini solda gören partilerin yanlışı. Baştan beri kendi düşüncem 'Muhammed (S.A.V) ile Mustafa'yı Kemal Atatürk'ü birleştirmek olduğunu hep söyledim." diye konuştu.

İRAN-ABD YAKINLAŞMASI TÜRKİYE İÇİN TEHLİKE

Yakın bir gelecekte ABD ile İran'ın birleşerek Türkiye'yi rahatsız edeceğini iddia eden Öztürk, "Batı'nın oynamak istediği yeni oyun İran-ABD birleşmesidir. Bu birleşmeyle Türkiye ile İran'ı karşı karşıya getirmek istiyorlar. Türk insanı bu hataya düşmelidir. Bu belki şu an size imkansız geliyor. Bu durum yakın bir gelecekte şekillenecektir.'' ifadelerini kullandı.

MİTİNGLERE HARCANAN PARA GÜNAH

Siyasi partilerin düzenlediği mitinglere yapılan harcamalarla ilgili ilginç açıklamalarda bulunan Yaşar Nuri Öztürk, partilerin seçim çalışmaları için harcadıkları 380 trilyon liranın da okullara aktarılması gerektiğini söyledi. Öztürk, "Ben miting fikrine tepeden karşıyım. Mitinglerde harcanan paralar haramdır. O paralar okullara yatırılıp, okullar güzelleştirilebilir. Ama bu mitinglerle paralar flama ve bayraklara verilip sokaklar kirletilirse günaha girilmiş olur. O mitinglere gidenler de bu günaha bulaşırlar.'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious