Necati Ateş, Sivas'a gidecek mi?

Necati Ateş, Sivas'a gidecek mi?.13752
  • Giriş : 28.12.2008 / 09:21:00

Galatasaray’ın, Mehmet Yıldız’a karşılık takasta kullanmayı düşündüğü Real Sociedad’ta forma giyen Necati Ateş, Sivasspor'a gitme konusunda konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Galatasaray'ın, Mehmet Yıldız'a karşılık takasta kullanmayı düşündüğü Real Sociedad'ta forma giyen Necati Ateş, “La Liga'ya çıkarsak hiçbir yere gitmem” dedi

İspanya 2. Ligi'nde Real Sociedad forması giyen Necati Ateş, hedefini La Liga olarak açıkladı. Bonservisi Galatasaray'da olan ve Mehmet Yıldız'ın transferinde ismi takasta kullanılacak oyuncular içerisinde geçen milli golcü, Sivasspor'a gitmeyi düşünmediğini söyledi. İspanya'da lige verilen Noel arası nedeniyle Türkiye'ye gelen Necati, Milliyet'in sorularını yanıtladı. İşte tecrübeli forvetin açıklamaları...

İspanya 2. Ligi'ne gitme kararından pişmanlık duyuyor musun?
Real Sociedad'a gidişim hızlı bir şekilde, ama çok güzel oldu. San Sebastian'da insanların yaklaşımından, bana olan ilgisinden ve taraftarın sevgisinden çok memnunum. Galatasaray'dan ayrıldığım için içimde burukluk yok. Öyle gerekiyordu. Belki de böyle bir şeye ihtiyacım vardı. Farklı bir kültürü tanımak ve yaşamak istediğim bir şeydi. İspanya'da üzerinizde kesinlikle baskı olmuyor. Hakemler konuşulmuyor. Maç bitiyor ve herkes ertesi haftayı konuşmaya başlıyor.

Türk futbolculara karşı ön yargı var mı?
Bir Türk futbolcu İspanya'da, hele de Sociedad'ta oynuyorsanız ayrı bir ilgiyle karşılaşıyorsunuz. Tayfun Korkut ve Nihat Kahveci sayesinde Türklere ilgi var. Uyum sorununu aşmak için İspanyolca kursuna gidiyorum. Eşim benden daha iyi konuşuyor. İspanya'ya kalıcı olmaya gittim. Buradaki hedefim sezon sonuna kadar başarılı olmak ve taraftarın sevgisini boşa çıkarmamak.

İspanyollar, Türkiye Süper Ligi'ni izliyorlar mı?
İspanya'dan, Türkiye Ligi takip ediliyor. Bana da sürekli olarak soruyorlar. Aragones ve Güiza'dan dolayı Fenerbahçe'ye karşı özel bir sempatileri var. Hatta Fenerbahçe'nin maçları canlı yayınlanıyor.

İsmin takasta geçiyor. Sivas'a gitmeye sıcak bakar mısın?
Real Sociedad'ı bir aşama olarak görüyorum. Eğer La Liga'ya çıkmayı başarabilirsek hiçbir yere gitmeyi düşünmüyorum. Nihat'ın bu ülkede başarılı olması Türk futbolcuların önünü açtı. Gazeteler Sivas'a gideceğimi yazıyor. Ben böyle bir şey düşünmüyorum. En güzel ve en kötü günleri gören biri olarak hiçbir zaman yaptığım şeylerden pişmanlık duymadım.

Performansın ve takımının durumuyla ilgili bilgi verir misin?
Takıma dahil olduğumda ligin 6. haftasıydı. Hazır olmamam gayet doğaldı. İşe fazla kilolarımı vererek başladım. 83 kilodan 77'ye düştüm. Son 5 haftada sürekli oynadım. Belki gol atamadım ama bu konuda şansızım. 4 golüm ofsayta takıldı. Takım olarak son haftalarda iyi bir çıkış yakaladık. 2-3 maç üst üste kazanan zirveye çıkabiliyor. Şu an 6. sıradayız ve liderle aramızda 5 puan var. Son maçta ise lider Salamanca'yı yenerek önemli bir iş başardık. San Sebastianlılar, La Liga için sabırsızlanıyor.

'Baros tartışılmaz'
Galatasaray'ın maçlarını takip etmeye çalıştığını belirten Necati, “Özellikle son haftalarda çok iyi bir çıkış yakaladılar. Lincoln geçen seneden farklı oynuyor. Baros'un da kalitesi tartışılmaz” dedi.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*