Necati Ateş'in Cimbom öfkesi

Necati Ateş'in Cimbom öfkesi.12528
  • Giriş : 11.07.2009 / 20:05:00
  • Güncelleme : 11.07.2009 / 20:06:03

G.Saray'dan resmen ayrılması beklenen Necati Ateş, alacağı için Futbol Federasyonu'na başvururken kulübün Lincoln'e yönelik tavrına veryansın etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'dan parasını almak için Futbol Federsyonu'na başvurduğunu açıklayan golcü oyuncu, "Lincoln dünyanın parasını alıp giderken, biz sahipsizmiyiz" dedi. Lincoln'e çok fazla sabır gösterildiğni söyleyen Necati Ateş, Brezilyalı oyuncunun Galatasaray'da kazandığını başka yerde kazanmasının mümkün olmadığını iddia etti.

Galatasaray'dan resmen ayrılması beklenen Necati Ateş, giderayak Radyospor'a çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Galatasaray'da iplerin kopma noktasına geldiği Lincoln'ün arkadaşları gibi onurlu mücadele etmediğini söyleyen Necati Ateş, Brezilyalı oyuncuya çok fazla sabır gösterildiğini söyledi. Necati Ateşi, "Lincoln çok yetenekli bir futbolcu ama aynı şeyi karekteri için söylenemez. Takım arkadaşlarını hep yalnız bıraktı. Lincoln'e çok fazla sabır gösterildi. Takım içnde arkadaşlığı, uyumu bozuyorsa takım arkadaşları tavır koyacaktı ama futbolculardan önce yönetimin tavır koyması çok daha önemliydi. Bence Lincoln için çok geç alınmış bir karar. Galatasaray'ın parasına yazık oldu. İspanyollar, yerli oyunculara verdikleri değeri yabancıya vermiyorlar. Kendi oyuncularını ezdirmiyorlar. Türkiye'de yabancılar her zaman el üstünde tutulur. Yabancı fıtbolcular Türkiye'ye para kazanmak için geliyor. Lincoln Galatasaray'dan kazandığı paraları asla başka bir yerde kazanamaz. Lincoln eğer arkadaşları kadar takıma sahip çıksa, onlar kadar onurlu mücadele etse, camia onu omuzlarında taşırdı. Hagi, Popescu, Mondragon örnekleri karşımızda duruyor." dedi.

- EVET TFF'YE BAŞVURDUM -

Transfer görüşmelerinin devam ettiğini söyleyen milli futbolcu, yurt dışında oynamaya yakın olduğunu ancak Galatasaray ile yollarını ayırmadığı için sonuç alamadıklarını ifade ederek, Galatasaray'dan alacaklarını da tahsil edemedği için TFF'ye başvurduğunu söyleyip, çok kunuşulacak açıklamalar yaptı. "Türkiye'de nasıl ki yabancı futbolcu ve teknik adamların hakları varsa Türk futbolcusunun da hakları var." diyen Necati'nin açıklamalrı şöyle;

"Evet Futbol Federasyonu'na Galatasaray'dan paramı almak için başvurdum. Geçen yıldan ve bu yıldan alacaklarım kaldığı için malesef federasyona başvurdum. Başvuru yapmadan önce menajerim gerekli görüşmeleri yaptı. Galatasaray'da kimsenin parası kalmadı ama malesef bunu yapmak durumunda kaldım. Ben haklarımı kullanmaya çalışıyorum. Kimse bunu yanlış anlamasın. Benim bir yıl daha sözleşmem var ve bana git diyorlar. Ben de en doğal haklarımı savunarak bunları talep ediyorum."

- KONUŞMAYACAKTIM AMA GAZETECİLERE ADNAN SEZGİN SÖYLEMİŞ -

Bu duruma düşmeyi, Galatasaray'ı şikayet eden bir oyuncu durumuna düşmeyi istemediğini de belirten Necati, şikayetin basına sızmasında kendisinin hiç bir dahli olmadığını belirterek şöyle konuştu;

"Bir kaç gazeteci aradı ve 'bu olay doğrumu' diye sordular. Ben de kimden öğrendiklerini sordum. Adnan Sezgin söylemiş. Federasyondan öğrenmelerini beklerken Galatasaray'ın kendi yöneticileri bunu söylemiş. Hakkımda söylenenlere saygı duyarım ama kimseye haklarımı ezdirmem. Bu duyurulmasaydı eğer, ben konuşmayacaktım. Bugüne kadar hep sustum, hep iyi niyetli davrandım. Galatasaray ve Galatasaray Yöneticileri hakkında kötü bir şey söylemedim, söylemeyeceğim de. Türk futbolcular kendilirini savunmalı. Ben haklarımı savunacağım. Galatasaray'a hizmet ettim. Elimde bir kontrat var, burada yazan paralar var. Bana git diyorlarsa karşılığını almam gerekiyor. Ne yurt dışı ne de yurt içinde ben bu paraları gideceğim yerde alacağımı düşünmüyorum."

- BİZ SAHİPSİZ MİYİZ? -

Galatasaray'ın Lincoln meselesini çok rahat çözemeyeceğini de belirten Necati, ''Lincoln dünyanın parasını alıp giderken, biz sahipsiz miyiz? Niye bu kadar kendimizi geri plana atalım. Biz de bu ülkenin evladıyız. Sözleşme devam ederken git demek kolay ama kontrat var. Geçen sezon İspanya'ya giderken dünyanın parasını bırakıp gittim.'' dedi.

Bugüne kadar TFF'ye başvurduğunu menajerine bile söylemediğini de belirten Necati Ateş, ''Ama bu yazılmasaydı, duyrulmasaydı eğer konuşmayacaktım. Burada bunları konuşmak hoşuma gitmiyor. Ben yanlış bir şey konuşmak istemiyorum, hakkımı savunuyorum ve bunada herkes saygı duymalı." dedi.

- ARDA DAHA ÇOK SORUMLULUK ALACAK -

Galatasaray'da Arda'nın kaptan olmasını da değerlendiren Necati Ateş, "Arda'ya kaptanlık hayırlı olsun. Sorumlulukları artacak çünkü çok büyük bir camianın kaptanlığını yapacak." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*