Necati'den çok özel açıklamalar

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın milli futbolcusu Necati Ateş, düzenlediği basın toplantısıyla Fenerbahçe'ye transfer olacağı şeklindeki haberler ve Galatasaray'ın şampiyonluk şansını değerlendirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, kulübüyle 2010 yılına kadar sözleşmesinin bulunduğunu hatırlatan Necati Ateş, medyada çıkan haberlerin kendisini ve kulübünü yıprattığını belirterek, "Böyle asılsız haberlerin niye çıkartıldığını bilmiyorum,. Ancak iyi niyetli olmadığı gerçek. Sadece beni değil, kulübümü de karıştırmak istiyorlar. Nedense sakatlandığım veya yedek kulübesinde oturduğum zaman bu tip haberler çıkıyor. Yurt dışına gideceğimi, başka bir kulübe transfer olacağımı söylüyorlar. Kulübümden çok memnunum, hiçbir sorunum yok. Hocamla, yöneticilerimle de problemim yok. Burada istendiğim sürece, sözleşmemin sonuna kadar kalmayı düşünüyorum. Ama her zaman dediğim gibi tabii ki kulübüm ve ben kazançlı olursam, yurt dışına transfer olabileceğimi söyledim. Ama bu kulübümün rızası olmadan gerçekleşmeyecek" dedi.

Sakatlıklardan dolayı bir türlü kendine gelemediğini, performansının da bu yüzden istenilen düzeyde olmadığını belirten Necati Ateş, son 6 ayın 3 ayını sakat olarak geçirdiğini ve üst üste gelen sakatlıklardan kendini kurtaramadığını belirterek şöyle devam etti;

"Uzun süre oynama şansı bulamadım. İlk defa bu kadar uzun süreli sakatlandım. Ligde 12 hafta geride kaldı; ama ben bu kadar kısa süre içinde 3. kez sakatlandım. Ben futbolu çok seven bir insanım. Her zaman oynamak isteyen ve takıma faydalı olmasını seven bir oyuncuyum. Bu sakatlıktan dolayı takıma katkı sağlayamadığımdan dolayı çok üzgünüm. Sakatlığı hiç bilmeyen bir oyuncuydum. Gerçekten yeni yeni kendimi topluyorum, psikolojim biraz gerildi. Ama sağ olsun abilerimiz, kulüpte çalışanlar, ahçısından temizlikçisine kadar benimle ilgileniyorlar. İnşallah bunu da atlatırım ve en kısa sürede eski Necati olarak tekrar kulübüme faydalı olurum.''

Necati kasıklarından sakatlanmasının farklı yönlere çekilmesinin komik olduğunu da dile getirerek, "Türkiye'de kasıktan sakatlandığında, ya kendine bakmıyorsun, ya çok geziyorsun oluyor, ya da farklı yönlere yorumlanıyor. Hep ailemle birlikteyim, çalışmayı seven bir insanım. Sakatlıklar benim talihsizliğim" diye konuştu.

- "TAKIMI BU NOKTAYA BİZ GETİRDİK" -

Necati, takımın içinde bulunduğu durumla ilgili bir soru üzerine de lider Fenerbahçe ile aralarındaki 8 puanlık farkın önemli olmadığını belirterek, "Geçen yılın şampiyon takımını bu hale biz getirdik, buradan da biz çıkaracağız" dedi.

Necati, geçen sezon gösterdikleri performansı yine göstereceklerini dile getirerek sözlerini şöyle tamamladı;

"Geçen sezonda da çok sıkıntılar çektik. Birlik ve beraberliğimizi sahaya yansıttığımız zaman, yapamayacağımız bir şey olmadığını düşünüyorum. Takımı bu noktaya biz getirdiysek, bu noktadan da yine biz çıkartacağız. 8 puan farkın büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum, daha ligin başındayız. Eğer bir seri yakalarsak, şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu göstereceğimize inanıyorum."

Bu arada Necati'nin düzenlediği basın toplantısında hazır bulunan Sportif Direktör Mustafa Turgun ise Necati'nin bilinmeyen bir oyuncu olmadığını belirterek, ''Kalitesi tartışılmaz. Üst üste aynı sakatlık yaşayınca oyuncunun da morali bozuluyor. Necati, kalitesini sadece bir maçta değil, 2.5 yıl boyunca sergiledi" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious