Necati'nin aklı Galatasaray'da

Necati'nin aklı Galatasaray'da.12528
  • Giriş : 19.10.2007 / 12:37:00

Ankaraspor'da kiralık oynayan Necati, Ali Sami Yen'de oynayacakları maç öncesinde konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankaraspor'un Galatasaray'dan kiraladığı golcü oyuncu Necati Ateş, eski takımına karşı forma giymenin kendisi için zor olacağını söyledi. Milli futbolcu, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na katılma yolunda şansının devam ettiğini ve kendi göbeklerini kendilerinin keseceği bir durumda olduklarını ifade etti.

Transferin son gününde Galatasaray'dan Ankaraspor'a kiralık olarak gelen golcü oyuncu Necati Ateş, hafta sonunda oynayacakları maçın kendisi için zor geçeceğini belirterek, "Galatasaray'a karşı oynamak benim için zor olacak. Sonuçta profesyonel bir futbolcuyum ve Ankaraspor adına mücadele ediyorum. Sahaya çıktığımda da Ankaraspor için elimden gelenin en iyisini yapacağım" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp'ın "Ankaraspor'a giden arkadaşlarımız iyi performans gösterirlerse yeniden birlikte olabiliriz" açıklamalarıyla ilgili olarak ise golcü futbolcu Necati Ateş, "Emre Aşık, Orhan Ak ve ben, Galatasaray'ın sözleşmeli futbolcularıyız. İşimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıcağız. Ankaraspor'da işimiz en iyi şekilde bittiği zaman kulübümüze geri döneceğiz. Gidip gelmemiz hayırlı olacaksa dönerim ve inşallah bu şekilde olur. Sonuçta Galatasaraya'ın kontratlı futbolcusuyum ama öncelikli olarak burada işimi yapmalıyım" dedi.

Galatasaray'da forma giydiği dönemde takımın en golcü futbolcusu olan Necati Ateş, Galatasaray karşısında yeniden kendisini kanıtlama gibi bir düşüncesinin olmadığının altını çizerek, "Galatasaray maçında yeniden kendimi kanıtlamak gibi bir düşüncem yok. Öyle birşey yaparsam buradaki arkadaşlarıma ve kulübüme zarar veririm. Hocamızın verdiği taktikler içinde elimden geleni yapacağım. Benim diğer futbolcularımdan farkım yok. İsmin bir önemi yok. Önemli olan takımın başarılı olması" diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı'nın kadrosununda bulunan Necati Ateş, maç sonunda yaşanan olayların üzücü olduğunu belirterek, "Maç güzel bir şekilde bitmedi. Kötü neticeler alınınca bu tip şeyler olabiliyor. Milli Takım hepimizin takımı. Herkesin destek olması gerekiyor. Yapılan şeyler hoş değildi. Tabiki rakibi alkışlamak gerekiyor, ama kendi takımını yuhalamak hoş olmadı. Olayı kişileştirmek güzel olmadı. Grupta şansımız devam ediyor. Norveç'i deplasmanda yenecek güçteyiz. Norveç'i yenersek Avrupa Şampiyonası'na gideriz. Kendi göbeğimizi kendimiz kesecek durumdayız" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious