Necdet Sezer ve eşi konserde

  • Giriş : 01.05.2007 / 00:00:00

dün akşam eşi Semra Sezer'le birlikte Hacettepe Senfoni Orkestrası'nın kuruluşunun 40. yıldönümünü nedeniyle düzenlenen bir konsere katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görev süresi bu ay içinde sona erecek olan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer dün akşam eşi Semra Sezer'le birlikte Hacettepe Senfoni Orkestrası'nın kuruluşunun 40. yıldönümünü nedeniyle düzenlenen bir konsere katıldı. Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’ndeki konser öncesinde, Üniversite i Rektörü Prof. Dr. Tunçalp Özgen tarafından karşılanan Sezer çifti, salona girişinde izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Şef Prof. Erol Erdinç yönetimindeki Hacettepe Senfoni Orkestrası'na, Mezzosoprano Dilek Dolunay solist olarak eşlik etti. Ulvi Cemal Erkin’den "Köçekçe Suiti", Karayef’ten "İki Dans", Melikof’tan "Türk Kızlarının Dansı" eserlerinin seslendirildiği konserde, Hacettepe Korosu da Theodorakis’in "Zorba Balesi Suiti"nin ikinci bölümünü yorumladı. Orkestra ve koro, konserin son bölümünde, İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı’nı seslendirdi. Sezer ve eşi Semra Sezer de 10. Yıl Marşı’na salondakilerle birlikte eşlik etti. Konserin ardından Prof. Dr. Özgen’in verdiği resepsiyona, Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi de katıldı. Sezer, sanatçılarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious