Necmettin Erbakan halkla sohbet edecek

Necmettin Erbakan halkla sohbet edecek.10824
  • Giriş : 19.08.2008 / 23:14:00

Erbakan'ın, "Kayıp Trilyon" davasından aldığı 2 yıl 4 aylık hapis cezasının affedilmesiyle, bu hafta cuma namazına çıkarak halkla sohbet edeceği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erbakan'ın hapis cezasını çektiği Altınoluk'taki yazlığında bugün sessizlik hakimdi. Saat 16:00 sıralarında Burhaniye Cumhuriyet Savcılığı İnfaz Memurluğu'ndan, resmi üniformalı infaz memuru ile bir savcı olduğu tahmin edilen iki kişi, 06 AY 1841 plakalı araçla mutad kontrol için yazlığa geldi.

İki kişi içeride bir süre kaldıktan sonra, yazlığın girişinde yoğun bir telefon diplomasisi yaşandığı görüldü. Görevliler, basın mensuplarının sorularını cevaplamadan uzaklaştı. Necmettin Erbakan'ın dinlendiği için gelen kişileri kabul etmediği belirtilirken, koruması Osman Altıntaş, "Erbakan hoca görevlileri kabul etmedi. Dinleniyor. Basın ile de görüşmeyecek. Cuma namazı sonrası olabilir" dedi

Bilindiği üzere Erbakan, 2 yıl 4 aylık hapis cezasını, 26 Mayıs 2008 tarihinden itibaren Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesindeki yazlığında çekiyordu. Erbakan'ın cezası 23 Eylül 2010'da sona erecekti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erbakan'ın kalan hapis cezasını "sürekli hastalık" nedeniyle affetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*