Necmettin Erbakan: Terör azmıştır

Necmettin Erbakan: Terör azmıştır.10824
  • Giriş : 21.10.2007 / 15:52:00

Necmettin Erbakan, sabah saatlerinde gelen şehit haberleri üzerine, terörün azdığını, fakat alınan ciddi bir tedbirin görünmediğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erbakan, tezkerenin çıkartılmasından sonra birilerinin 'Siz tezkereyi çıkartırsanız, biz de böyle yaparız' dediğini ileri sürdü.

Türkiye'nin Anayasa Değişikliği konusundaki referandum oylaması sürerken, Hakkari'den gelen 12 şehit haberi liderlerin gündemini de etkiledi. Balgat Ömer Seyfettin Lisesi'nde referandumla ilgili oyunu kullanmaya, korumalarının yardımıyla gelen Erbakan, sandık başkanlığı tarafından ayakta oy kullanamadığı için ayrı bir odaya alındı. Erbakan'ın oy pusulası ise sandık görevlileri tarafından mühürle birlikte odaya götürüldü. Erbakan'ın oyunu kullanmasından sonra pusula sandığa atılması için geri götürüldü. Gazetecilerin görüntü almasına izin verilmezken, Erbakan, oy kullandıktan sonra yine korumalarının desteğiyle okuldan ayrıldı.

Çıkışta gazetecilerin son şehit haberleriyle ilgili görüşünün sorulması üzerine Erbakan, "Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Terör azmıştır fakat bu konuda görülen ciddi bir tedbir yoktur. Bütün şehit ailelerinin başı sağolsun." dedi. Tezkere'nin Meclis'ten geçmesinden sonra yaşanan terör olayının bir anlamı olup olmadığını sorulması üzerine Erbakan, "Gayet tabi 'siz böyle yaparsanız, biz de size böyle yaparız' manasını taşıyabilir. Bu manayı taşımasa bile, bu manayı taşıyormuş gibi hareket etmelidir" diye konuştu.

Referandum için oy kullanmaya geldiğini söyleyen Erbakan, referandumun Türkiye için hayırlı olmasını temenni etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious