Necmettin Erbakan Trabzon'da AKP'yi topa tuttu

Necmettin Erbakan Trabzon'da AKP'yi topa tuttu .9039
  • Giriş : 07.07.2007 / 09:28:00

SP'nin Trabzon mitingde konuşan Necmettin Erbakan AKP'yi topa tuttu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

SP’nin Trabzon’da düzenlediği mitingde konuşan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, “AKP, dış güçlerin hoşuna gitmek için milli görüş gömleğini çıkarıp deli gömleği giydi” dedi. Erbakan, konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AKP’yi, ‘At yarışı spikerleri’, ‘AKP’li demek arka kapıdan kaçan demektir’, ‘Dişi çıkmamış çocuk’ve ’Saman çuvalı’ gibi benzetmelerle eleştirdi.

Erbakan, ’Efsane Başbakan’ ve ’Mücahit Erbakan’ sloganlarıyla sık sık kesilen konuşmasında, 22 Temmuz seçimlerinin diğer seçimlerden farklı olduğunu belirterek “Öbür seçimlerde ülkeyi yöneteni seçiyorduk. Ama bu seçim ‘iyi mi kötü mü idare edileceğiz’ seçimi değil, ‘var mı olacağız, yok mu olacağız?’ seçimidir” dedi.

‘Fındığa az veriliyor’
Fındığa az para verildiğini, çayın para etmediğini, insanların aç bırakıldığını kaydeden Erbakan, bunun sadece hükümetin beceriksizliğinden değil, bir planın uygulaması olduğunu ileri sürdü. Erbakan, Türkiye’nin üzerinde büyük oyun oynandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

‘TV seyretmeyin’
AKP’nin kırık plak gibi hep ‘Ben yapacağım ama Cumhurbaşkanı mani oluyor’ dediğini vurulayan Erbakan, “Her sene 200 milyar doları siyonistlere verirken Cumhurbaşkanı mı emrediyor sana? Memurlara zam veremezken Cumhurbaşkanı mı engel oluyor? Amerika ve İsrail’le harp mi edeceğim diyorsun. Buna lüzum yok, adam ol adam. Senden istenen bu” dedi. Erbakan, eleştirilerini şöyle sürdürddü:

“Milli görüş gömleğini çıkardılar deli gömleği giydiler. İşbirlikçi TV’leri izlemeyin. Boş yere sıhhatinizi bozdurmayın. Bir sürü boş laf. AKP de, CHP de siyonistlerin esiri olmuş. Sultan Fatih AKP’li miydi, CHP’li miydi? İkisi de değil, Milli Görüşçüydü, Saadet Partiliydi. Ben onun evladıyım. Ben bu çocuklara zamanında çok tavsiyede bulundum. Şimdi yaptıkları ortada”

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious