Necmioğlu toprağa verildi

Necmioğlu toprağa verildi.3232
  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Tiyatrocu Tuncer Necmioğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Necmioğlu'nun cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrası Hasdal Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Önceki gün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Tuncer Necmioğlu'nun cenaze namazına sinema ve tiyatro dünyasından arkadaşları katıldı. CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, CHP Milletvekili Berhan Şimşek, şarkıcı Yavuz Bingöl, Bedri Baykam, Rutkay Aziz, Çolpan İlhan, Hadi Çaman, Levent İnanır, Menderes Samancılar, Tuncel Kurtiz, Suavi, Kenan Bal gibi isimler cenaze namazının kılındığı Teşvikiye Camii'ne geldi. Ayrıca CHP Genel Başkanı Deniz Başykal, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de çelenk gönderdi.

Cenaze namazının ardından Türk bayrağına sarılı Necmioğlu'nun tabutu omuzlara alınarak cenaze arabasına götürüldü. Tabut arabaya alkışlar eşliğinde konuldu. Cenazeye katılanlar daha sonra Şişli Belediyesi'nin tahsis ettiği minübüsler ile Hasdal Mezarlığı'na gitti. Necmioğlu'nun cenazesi burada toprağa verildi.

1936 yılında doğan Tuncer Necmioğlu, İTÜ Makine Bölümü'nde öğrenim gördü. Öğrenim yıllarında tiyatro çalışmalarına başladı. Halk oyuncularının kuruculuğunu ve genel sanat yönetmenliğini yaptı. Arena, Ankara Sanat, Küçük Sahne ve Devlet Tiyatroları'nda profesyonel olarak çalışan Necmioğlu, sinemada karakter oyuncusu olarak yüzlerce filmde oyuncu, senarist ve yönetmen olarak görev aldı. Necmioğlu, "Hudutların Kanunu", "Kızılırmak Karakoyun", "Pir Sultan Abdal", "Kuma", "Estergon Kalesi", "Dar Alanda Kısa Paslaşmalar", "Hoşçakal Yarın", "Dil Yarası", "Elveda Dostum" isimli yapımlarda rol almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious