Neden boşanıyoruz

Neden boşanıyoruz.10686
  • Giriş : 14.06.2007 / 09:08:00

Türkiye'de son yıllarda artan boşanmaların nedenlerini tespit etmek amacıyla araştırma başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Türkiye'de son yıllarda artan boşanmaların nedenlerini tespit etmek amacıyla araştırma başlattı. Araştırma 2007 yılı sonunda tamamlanabilecek.

NEDEN GEÇİNEMİYORUZ

Öte yandan, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin hazırladığı bilgi notunda ise resmi istatistiklerde boşanma nedenlerine ilişkin olarak yer alan verilerde ''geçimsizlik'' başlığının yüzde 96 ile en yüksek orana sahip olduğu belirtilerek, bunun boşanmaların nedenlerine ilişkin sağlıklı bir değerlendirme yapmayı ve bu konuda öneriler geliştirmeyi imkansız kıldığı kaydedildi. ''Geçimsizlik'' konusunun ana nedenlerinin tespit edilmesinin hedeflendiği araştırmayla, boşanmaların toplumsal düzeyde sorun yaratacak seviyeye gelmemesi için politika yapıcılara önerilerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

KRİZ AİLEYİ VURDU

Ekonomik krizin aile üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu ve risk grubundaki ailelerin sayısında çok artış gözlendiği ve bu artışın kontrol edilemeyecek oranlara ulaştığı belirtildi. 2005 ‘te de 95 bin 985 kişinin boşandığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious