Neden haber yapıyorsun? dayağı!

Neden haber yapıyorsun? dayağı!.9335
  • Giriş : 20.12.2008 / 20:34:00

Denizli'de yerel bir televizyon kanalında muhabir, haber yapmak için gittiği TÜVTURK'a ait özel araç muayene istasyonu çalışanları tarafından tartaklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizli'de yerel bir televizyon kanalında muhabir olarak çalışan Özkan Tokmak, haber yapmak için gittiği TÜVTURK'a ait özel araç muayene istasyonunda idare, güvenlik görevlileri ve diğer personel tarafından darp edildi.

Yaklaşık 8 kişinin saldırısına uğradığını söyleyen muhabirin kamerası kırıldı.

DEHA TV muhabiri Tokmak, Ulaştırma Bakanlığı'nın denetimindeki araç muayene istasyonlarında yaşanan sıkıntılarla ilgili haber yapmak ve görüntü çekmek için Hacıhöyüklü köyündeki araç muayene istasyonuna gitti.

Tel örgünün gerisinden çekim yaparken istasyonun müdürü Ali Rıza Yazgan, beraberindeki güvenlik görevlileri ve teknik personelin Tokmak'a saldırdığı iddia edildi.

Televizyonun ulaştırma görevlisi Sezai Ongun'un yatıştırmak için araya girdiği olayda muhabir Tokmak'ın kamerası kırıldı. İhbar üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri, durumu kontrol altına aldı.

Özkan Tokmak'ın şikayetçi olduğu 8 zanlı, ifadeleri alınmak üzere Üçler Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Özkan Tokmak, muayene istasyonuyla ilgili kendilerine ulaşan şikayetleri değerlendirerek haber yapmak isterken bu olayın başına geldiğini söyledi.

Denizli'deki araç muayene işlemlerin kuzey ve güney sorumluluk alanı olarak ikiye bölündüğünü anlatan Tokmak, "TÜVTURK'un muayene istasyonu olan Denizli'de, birçok İstanbul kayıtlı araç vize alamıyor. Vatandaşların şikayetleri sözkonusu, çünkü Manisa ve Uşak'a gönderiyorlar. Biz de bunları sormak için şirketteki yetkiliyle telefonda görüştük. Ayrıca görüntü çekmek ve mümkün olursa röportaj yapmak için istasyona gittik. Tel örgünün dışından ayrıntı görüntüler çekerken Müdür Yazgan, güvenlik görevlileri ve teknik personelin saldırısına uğradık.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*