Neden polisevleri değil de Çırağan Sarayı?

Neden polisevleri değil de Çırağan Sarayı?.10004
  • Giriş : 01.07.2009 / 14:00:00
  • Güncelleme : 01.07.2009 / 14:03:08

DTP'li Tuncel, Celalettin Cerrah'ın Çırağan'da verdiği veda gecesini bir soru önergesiyle Meclis'e taşıdı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, soru önergesinde, "İstanbul'da çok sayıda polis evinin bulunmasına rağmen Eski Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın veda yemeği için böylesi lüks ve son derece pahalı mekânı seçmiş olması, merak konusudur" dedi.

Tuncel, Beşir Atalay'ın cevaplanması isteğiyle şu soruları sordu:

- Bakanlığınız bünyesinde çalışan Celalettin Cerrah İstanbul Emniyet Müdürü görevindeyken ne kadar maaş almaktaydı?

- İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevine geldiği zaman mal bildiriminde bulunmuş mudur? Bulunmuş ise bildirimde bulunduğu zamandan Osmaniye Valiliği'ne atandığı süre içerisinde mal varlığında herhangi bir değişim olmuş mudur? Olmuş ise miktarı nedir?

- Çırağan Sarayı'ndaki organizasyonun toplam faturası ne kadardır?

- Çırağan'daki bu organizasyon eski emniyet müdürü ve yeni vali için etik midir ve mevzuata uygun mudur? İstanbul'da daha önce görev yapmış emniyet müdürlerine böyle bir uğurlama yapılmış mıdır? Yapılmamış ise Celalettin Cerrah'a uygulanan bu ayrıcalığın nedenleri nelerdir? Eski Emniyet Müdürü Cerrah bu davetin masraflarını cebinden mi yoksa kamu bütçesinden mi karşılamıştır? Yoksa hesabı Cerrah'ın yerine bir başkası mı ödemiştir? Başkası ödemişse, ödeyen kimdir?

TOKİ'DE 500 BİN TL'LİK DAİRE

Cerrah'ın İstanbul'da göreve başlarken ile görevini tamamlarken verdiği mal beyanlarının araştırılmasını isteyen Tuncel, ayrıca emniyet müdür ve bir takım üst düzey kamu personelinin TOKİ'nin İstanbul Atakent konutlarında yaptırmış olduğu ve değeri 500.000 TL'den başlayan lüks dairelere sahip oldukları iddiasında da bulundu.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*