Nefes kesen kovalamaca

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Üsküdar'da polise bıçak çekerek tehdit ve hakaretler yağdıran bir kişi, yaşanan nefes kesen kovalamacanın ardından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yakalanan şahsa polise hakaret etmesinden dolayı tepki gösteren ve saldırmak isteyen vatandaşlar, polis tarafından engellendi. Vatandaşlar şahsın yakalanması nedeniyle polisleri alkışladı.

Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti: Harem Otogarı'nda küçük yaşta iki çocuk otogar polisinin dikkatini çekti. Çocukların otogardaki polis noktasına götürülmelerinin ardından durum Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocukları Koruma Büro Amirliği'ne bildirildi. Çocuk Büro Amirliği'nden gelen üç polis memuru yapılan işlemlerin ardından çocukları teslim aldı. Bu sırada görevli memurlarca polis otosuna götürülen çocukların yanına gelen D.E. isimli bir kişi, çocukların kendisine teslim edilmesini istedi. Memurların çocukların Üsküdar Çocukları Koruma Büro Amirliği'ne götürüleceğini söylemesi üzerine sinirlenen D.E. tehditler savurmaya başladı, ancak bundan da sonuç alamayınca zor kullanarak polislere saldırdı. Çocukları Koruma Büro Amirliği'nde görevli bir polis memurunu darp ederek yaralayan D.E. gözaltına alınırken, yaşları küçük iki çocuk da polis tarafından götürüldü. Olayda D.E.'nin saldırısı sonucu yüzü kan içinde kalan polis memuru tedavi için Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Gözaltına alınan zanlı da sağlık kontrolünden geçirilmek üzere polis noktasında görevli memurlarca, otogardaki zabıta minibüsüne bindirildi. Polisin elinden kaçmaya çalışarak taşkınlık yapan D.E. kafasıyla minibüsün camlarını kırarak kendini yaralayınca, aynı hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı.

Kardeşinin gözaltına alındığını ve hastaneye götürüldüğünü öğrenen S.E.'de (22), hastaneye gelerek acil servis içinde taşkınlık yapmaya başladı. S.E. bu sırada hastaneye gelen takviye polis ekiplerince dışarıya çıkartıldı. Acil servisin içine girmesine izin verilmeyen S.E., hastane önündeki kalabalığın arasında bir yandan polise hakaret ve tehditler savurmaya başlarken, bir yandan da cebindeki bıçağı çıkartarak boynuna dayadı. Arkadaşı S.D.(22) tarafından acil girişinden birkaç metre uzaklaştırılmasına rağmen hızını alamayarak şov yapmaya devam eden S.E., bir yandan ağır küfürler içeren hakaretlerini sürdürürken elindeki bıçakla da polisleri tehdit etmeye devam etti. Yaklaşık 10 polis memurunun kendisini gözaltına almak için yanına yaklaştığını gören S.E. durumun ciddiyetini bir anda kavrayarak şovunu yarıda kesti ve çareyi koşarak kaçmakta buldu. Arkasından koşan polislerin dur ihtarlarına uymayan S.E.'nin yakalanması için polisler de havaya defalarca uyarı ateşi açtı. Yaşanan kovalamacanın ardından nefesi kesilen S.E., 200 metre sonunda kıskıvrak yakalandı. Elindeki bıçak alındıktan sonra yere yatırılarak elleri arkadan kelepçelenen S.E. yolda bekleyen polis otosuna götürüldü. Bu sırada S.E.'nin polise zor anlar yaşatmasına ve hakaret etmesine sinirlenen yaşlı bir vatandaş da sinirlerine hakim olamayarak polislerin arasında götürülen S.E.'ye tekmeyle saldırdı. Polislerin daha fazla vurmasına engel oldukları ve uzaklaştırdıklar yaşlı adam polise de zanlıyı korudukları gerekçesiyle tepki gösterdi. Öte yandan S.E.'nin yakalanmasına sevinen bazı vatandaşlar da polisi öven sözler söyleyerek alkışladılar.

Gözaltına alınan zanlılardan S.E. ve D.E. olaydan hemen sonra polis merkezine götürüldü. Zabıta minibüsünün camlarını kırmak suretiyle yaralandığı öğrenilen S.D.'nin de tedavisinin tamamlanmasının ardından polis merkezine götürüleceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious