Nefes nefese bir operasyon!

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Emniyet Müdürü İsmet Türkmen Muş'tan ayrılmadan önce Özel Hareket Timlerine gerçek mermilerin kullanıldığı rehine kurtarma gece operasyonu düzenlettirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özel hareket hizmet binası sahasında yaptırılan bir eve özel hareket timleri gece operasyon düzenledi. Operasyon öncesi Emniyet Müdürü İsmet Türkmen, bölgenin hassas bir bölge olduğunu kaydetti.

Özel hareket timlerinin her an yapılacak operasyonlara hazır olması gerektiğini belirten Türkmen, bu nedenle zaman zaman özel hareket timlerinin operasyon tatbikatları yaptıklarını söyledi.

Özel hareket tim amiri, yapılacak operasyon hakkında operasyona katılacak timlere bilgi verdikten sonra Özel hareket timleri araçlara binerek ihbar alınan binanın önünde mevzilendi. Önce izli mermiler atıldı daha sonra özel hareket timleri kendileri tarafından özel ışık tertibatları yaptırdıkları uzun ve ağır silahlarla eve operasyon düzenledi. Evde bulanan 9 teröristten 4 ünü ölü, 5'ini yaralı ele geçirirken rehine kurtarıldı.

Kurtarma operasyonunun ardından Emniyet Müdürü İsmet Türkmen, operasyona katılan Özel Hareket Timlerini başarılarından dolayı kutlayarak,verilen görevi başarı ile yerine getirdiklerini söyledi.

Operasyondan sonra özel hareket timleri araçlara binerek olay yerinden uzaklaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious