Nefesler tutuldu! Tezkere Salı günü Meclis'e geliyor

Nefesler tutuldu! Tezkere Salı günü Meclis'e geliyor.22073
  • Giriş : 12.10.2007 / 20:00:00

Sınır ötesi operasyon için bakanlar kurulunun hafta başında karar alacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, son günlerde saldırılarına artılan terör örgütüne karşı sınır ötesi operasyon için bakanlar kurulunun hafta başında karar alacağını ve tezkerenin 16 Ekim günü de Meclis'e geleceğini söyledi.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut Şeker Bayramı nedeniyle geldiği seçim bölgesinde partililerle buluştu. AKP İl Başkanlığı’daki bayramlaşmaya katılan İçişleri Komisyonu Başkanı Akbulut, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’nin Ermeni tasarısını kabul etmesinden sonra, TBMM'nin de buna cevap verecek nitelikte bir karar alacağını söyleyen Ziyaeddin Akbulut, “Meclis bu durumu değerlendirerek gereken cevabı verecektir. 1915' yılına ait olan olaylar hakkında yanlış kararlar alındı. Bunları tarihçilere bırakmak gerekir. Hükümetimizin de milletvekillerimizin de buna bir diyeceği mutlaka olacaktır” dedi.


“SÜRESİ 1 YIL VEYA FAZLA OLABİLİR”

Son günlerde meydana gelen terör olaylarındaki artış nedeniyle sınır ötesi operasyon için hükümetin tezkere hazırladığını ve bunun 15 Kasım günü bakanlar kurulunda görüşüleceğini kaydeden TBMM İçişleri Komusyonu Başkanı Ziyaeddin Akbulut, şunları söyledi:
“Muhtemelen Salı günü de konu Meclis'e gelecek. Kapsamını değerlendireceğiz. Bu konuda hepimizin bir görüş birliği vardır. Bir infial yükselmektedir. Türk Milleti ile bu kadar alay edilmesi, ya da sınanması doğru bir şey değildir. Alınması gereken yetki süresi bir yıl ya da daha fazla olabilir. Bu hemen kullanılacağı anlamına gelmez, birkaç kez de kullanabilir. Bu yüzden süre bir yıl, bir buçuk yıl olabilir. Bu teknik bir durumdur. İhtiyaç, şartlar, zaman, coğrafi şartları göz önüne alarak, bu işleri bu şekilde hükümetimizin yapması gayet doğaldır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious