Nehirde can pazarı!

Nehirde can pazarı!.4845
  • Giriş : 20.07.2008 / 00:45:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 09:48:47

Nehre devrilen otomobildeki 2 kişi, aracın üzerine çıkarak uzun süre kurtarılmayı bekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan’da Karasu Nehri’ne devrilen otomobildeki 2 kişi, aracın üzerine çıkarak uzun süre kurtarılmayı bekledi. Olay yerine gelen ekiplerin müdahalesi de sonuçsuz kalınca, söz konusu kişileri, yoldan geçen bir kişi, beline bağladığı iple nehre inerek kurtardı.

 


Erzincan-Erzurum kara yolunun 35. kilometresinde, saat 23.00 civarında, İsrafil Ovalı yönetimindeki 34 LCJ 25 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak Karasu Nehri’ne devrildi.

Sürücü Ovalı ile otomobildeki Soner Ekinci, aracın üzerine çıkarak uzun süre kurtarılmayı bekledi. Olay yerine gelen Erzincan Belediyesi ekipleri nehrin ortasına sürüklenen otomobile ip atmayı denedi, ancak akıntı nedeniyle çabalar sonuçsuz kaldı.


Yoldan geçen ve balıkçılıkla uğraştığı öğrenilen Halit Özdemir, beline bağladığı iple nehre girerek, mahsur kalan iki kişiyi kıyıya çıkarmayı başardı.

İstanbul’dan Erzurum’a gittiklerini ifade eden Ekinci, seyir halindeyken aniden stabilize yola girdiklerini bu nedenle aracın kontrolünü kaybettiklerini söyledi.

Başta Özdemir olmak üzere kurtarma çalışmalarına katılan herkese teşekkür eden Ekici, "Gecenin bu saatinde bizim için uzun uğraş verdiler. Burnumuz bile kanamadan oradan kurtulduğumuz için şükürler olsun" diye konuştu.

Ekici ve Ovalı, daha sonra ambulanstaki ilk müdahalelerin ardından Erzincan Devlet Hastanesine kaldırıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*