Nejat Ergin: Cüppeli Ahmet Hoca soy adımdan faydalanmak istedi (Özel)

Nejat Ergin: Cüppeli Ahmet Hoca soy adımdan faydalanmak istedi (Özel).15707
  • Giriş : 10.12.2011 / 18:58:17

Kamuoyunda "Karagümrük" olarak bilinen çetenin lideri Nuri Ergin'in abisi Nejat Ergin, Cübbeli Ahmet Hocanın kendisinin soy isminden yararlanarak kanunsuz işler yapmak istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kamuoyunda "Karagümrük" olarak bilinen çetenin lideri Nuri Ergin'in abisi Nejat Ergin, Cübbeli Ahmet Hocanın kendisinin soy isminden yararlanarak kanunsuz işler yapmak istediğini söyledi. Kendisine savcılıkta fuhuş ile ilgili bir soru sorulmadığına dikkat çeken Ergin, "Cübbeli Ahmet Hoca, kayınbiraderlerinin kanunsuz bir ticari işi için beni arayarak yardım istedi. Bu konuşmalar dinlemeye takıldığı için gözaltına alındım. Çete ile hiç bir alakam yoktur." dedi.
Karagümrük çetesi operasyonları kapsamında göz altına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Nejat Ergin, konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Kendisinin göz altına alınmasının sebebini kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü ile, bir telefon konuşmasının neden olduğunu açıklayan Ergin, konuyla alakası olmadığını belirtti.
İsmailağa cemaati ile çocukluğundan beri ilişkisi olduğunu ve herkese saygısı olduğunu dile getiren Ergin, "Yanımdakilerle birlikte cemaati birkaç kez ziyaret ettim. Ahmet Hocayı da çocukluğundan beri tanırım. Daha sonra bir ramazan gecesi beni telefonla arayarak kayınbiraderleri ile ilgili kanunsuz bir ticari iş için yardım istedi. Benim soy adımdan faydalanmak istedi. Ancak kendisine devletin organlarına gitmesini tavsiye ettim. Bu konuşmamız da telefon dinlemelerine takıldığı için beni de göz altına aldılar. Benim fuhuş ve birilerinin cinsel istekleri ile ilgili hiçbir alakam yoktur." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious