Nejat İşler öldü mü? Nejat İşler hasta mı hayatta mı? Nejat İşlere ne oldu yoksa öldümü?

Nejat İşler öldü mü? Nejat İşler hasta mı hayatta mı? Nejat İşlere ne oldu yoksa öldümü?.21509
20.01.2014 / 11:35:20

Ünlü sinama oyuncusu Nejat İşler'in hasta olduğu ve yoğun bakımda tedavi altına alındığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Türkiye'nin en güvenilir haber sitelerinden birisi olan Haberaktuel.com haber merkezine ulaşan bilgilere göre Muğla'nın Bodrum ilçesinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu Necat İşler yoğum bakıma alındı. İşler'in durumunun ciddi olduğu bildirildi.

Dün saat 00.15 sıralarında rahatsızlanan Nejat İşler, Bodrum Acıbadem Hastanesi Acil servisine başvurdu. İşler, yapılan ilk tetkiklerden sonra yoğun bakım servisine kaldırıldı. Hastanede yapılan müdahale sırasında ağırlaşan oyuncunun solunum yolu yetmezliği nedeniyle tüp takılarak solunum cihazına bağlanıldığı öğrenildi.  Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Aksoy, "Sayın Nejat İşler, 17 Ocak 2014 tarihinde, gece 00.15 civarında hastanemizin acil servisine başvurdu. Muayene ve tıbbi tetkikler sonrasında hastamızda, şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı olarak septik şok tablosu saptandı. Septik şok, çoklu organ yetmezliği ile birlikte seyreden ve yüksek hayati riskin oluşabildiği klinik bir tablodur. Bu tanı sonucunda tedavisi, yoğun bakım ünitesinde devam ettirilmektedir. Hastamızda gelişen septik şok sonucunda akciğerleri çok ciddi şekilde etkilenmiştir. Aynı zamanda böbrekler, kalp ve kan hücrelerinin ve karaciğerin de bu durumdan etkilendiği tespit edilmiştir.

Solunum cihazına bağlı olduğu için uyutulan hastamızın tedavisi halen yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir. Hastamız; göğüs hastalıkları, yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji ve kardiyoloji uzmanları tarafından takip edilmektedir." açıklamasını yaptı.

Nejat İşler, Erdoğan'ın yeğeni mi?

Ünlü sinema oyuncusu Nejat İşler'in en önemli sıkıntılarından biri de Tayyip Erdoğan ile akraba olduğunun sanılması.

Magazin penceresinden bakıldığında hırçın ve uzak bir oyuncu Nejat İşler. Gerçekte ise bambaşka bir kişilik. Yaptığı işleri sorgulayan, bir yandan da içinde bulunduğu hayatla sorunları olan bir sanatçı. Sıkıntılarından biri de Tayyip Erdoğan ile akraba olduğunun sanılması. Oysa hiç ilgisi yok. Nejat İşler, yönetmen Ahmet Boyacıoğlu"nun “Siyah Beyaz” filmi için bulunduğu Ankara"da sorularımı yanıtladı. Sevgilisi Berrak Tüzünataç hakkında konuşmadı, çünkü birbirleriyle ilgili konuşmama kararı almışlardı. 

DEDEM 
Hala pardösüsünü giyerim 


Her türlü ritüeli severim. Dinde de ritüeller çok olduğu için cami yaptırma dernekleri başkanı olan dedeme camilerde yardım etmek hoşuma giderdi. 6 sene Kuran kursu maceram var. Dedemi çok severdim ben. İnançlı bir adamdı. Mahallede saygı duyulurdu. Beni dedeme benzetirler. Hızlı yürüme özelliğimi ondan aldım. Dedem hala iki günde bir rüyama girer. Kendimi kötü hissettiğim zaman bana bıraktığı pardösüsüyle uyurum. Hala bana yardım ediyor. Rol modelim de önce dedem. Sonra Müşfik Kenter ve Fikret Kuşkan. 

İŞPORTACILIK GÜNLERİM 
Tezgahı kapalı yere koyduk artık üşümüyoruz 


Teşvikiye Caddesi bana çok şey kattı. Kapıcıdan Orhan Pamuk"a, Hatemiler"e kadar hepsiyle muhabbetim vardı. Sokak iyidir. 90"larda insanlar Güneydoğu"da patır kütür giderken, biz İstanbul"da bunlardan uzaktık. Fevkalade bohem bir hayatım vardı. Düşünün işyeriniz Türkiye"nin en güzel kadınlarının geçtiği bir cadde. İstediğiniz saatte açıp, kapatıyorsunuz. 1991"de Mimar Sinan Üniversitesi"nin konservatuvar bölümüne girdikten sonra da CD ve kitap sattığım işporta tezgahı devam etti. Ortaklarım Sinan ve Ferruh ile hayalimiz bir dükkanımızın olmasıydı. Başrol falan derken aldığım ücretler çoğalınca ilk yaptığım şey o oldu. Dükkanı açtık, adı Tezgah. Tezgahı kapalı bir yere koyduk, artık üşümüyoruz. 

TİYATRO 
İki saat boyunca durmadan bungee jumping 


Tiyatro konsantrasyon işi. Diziler, filmler gibi değil. Metres kabul etmeyen bir kadın tiyatro. Tiyatroyu aldatamazsınız. Sinema da güzel bir iş ama tiyatro bambaşka bir şey. İki saat tek başınasınız. Anın telafisi yok. O büyük bir adrenalin. İki saat boyunca durmadan bungee jumping yaptığınızı düşünün. Çok güzel bir his. Ama sette çalışıp akşam da gidip tiyatroda oynayamıyorum. 

LAKABIM 
Farketmez Nejat 


Gittiğim yerlerde verilen selamı alırım, nezaketle istendiğinde istenileni yapmaya çalışırım. Maalesef bununla yetinen az kişiyle karşılaştım. Küçüklük lakaplarımdan biri “Farketmez Nejat”tır. Kimseyi rahatsız etmek istemezdim ben. Hala da öyledir. Ama onlar da beni rahatsız etmesin. Mesafeleri eskiden beri severim. Evet eskiden beri. 

AİLEM 
Hiç yoksun kalmadım 


Tipik bir işçi ailesi. Dedem de babam da fabrika işçisiydi. Babam aktif bir sendikalıydı. Annemle babam hayatla ilgili kararlarıma saygı gösterdiler. Çok iyi bir ailede büyüdüm ben. Şansımdır ailem. Ben böyle istedim, böyle karar aldım dedim. Hiç kimse de muhalefet etmedi. Şunu yap bunu yap demedi. Nasıl modern ülkelerde 18 yaşına giren velet aileden ayrılırsa ben de o yaşta evden çıktım. Anlattım, onlar da kabul etti. Bana çok katkıda bulunan ailemden memnunum. Bizim aile cennetliktir. Ben hiç yoksun kalmadım. Yoksulluk evet. O zaman herkes yoksuldu zaten. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*