Nejat Uygur'a 1 kilo 'bastırna'

Nejat Uygur'a 1 kilo 'bastırna'.7208
  • Giriş : 21.09.2007 / 14:46:00

Beyninin sağ tarafındaki tıkanıklığa bağlı olarak kısmi felç geçiren ve Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesinde tedavi altında tutulan ünlü tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'a Kayseri'den pastırma gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kaleönü Caddesi'nde pastırma sucuk satışı yapan Mehmet İpek, ünlü tiyatro oyuncusu Nejat Uygur'un hastanede tedavi görmesi nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Uygur'un ''Param Yok Memed'' adlı oyununda canlandırdığı eli sıkı Kayserili tiplemesinin unutulmadığını ifade eden İpek, Nejat Uygur'un bu oyunda ve diğer bazı oyunlarında sık sık Kayseri şivesiyle konuşarak pastırmaya ''bastırna'', sucuğa da ''uscuk'' dediğini hatırlattı.

İpek, ''Nejat Uygur, usta oyunculuğu ile hepimizin kalbinde taht kurmuş birisi. Kendisini unutmadığımızı göstermek için 1 kilogram ünlü kuşgömü pastırmayı hastaneye kargo ile gönderiyoruz. Doktorlar belki pastırma yemesine izin vermezler ama Nejat Uygur'a pastırmanın kokusu bile şifa verir. Kendisine geçmiş olsun diyoruz'' dedi.

İpek, Nejat Uygur'un yeniden sahnelere dönmesinin en büyük dilekleri olduğunu ifade ederek, ''Nejat Uygur'un yeniden (bastırna) demesini özlemle bekliyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious